حفیظی در میزگرد « برجام و پیمان‌شکنی شیطان بزرگ»:

رئیس‌جمهور شرافتمندانه نتیجه برجام را برعهده بگیرد/ این توافق باعث شد چند دهه عقب بیفتیم

جانشین مسئول بسیج دانشجویی استان تهران گفت: حداقل انتظار ما از رئیس جمهور این است که شرفتمندانه نتیجه اقدام خود را بر عهده بگیرد و مسئولیت آن را گردن دیگران نیندازند.


پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی /به گزارش بسیج دانشجویی استان تهران به نقل از خبرگزاری فارس، هادی حفیظی جانشین مسئول بسیج دانشجویی استان تهران در میزگرد « برجام و پیمان‌شکنی شیطان بزرگ » که در خبرگزاری فارس برگزار شد، با اشاره به خروج آمریکا از برجام، گفت: امروز شاهد افول خورشید برجام هستیم و پس از 3 سال درگیری دولتمردان و کشور با برجام و تحمیل هزینه‌های گزاف در ابعاد مختلف، شاهد بودیم از درخت بی‌ثمر برجام هیچ میوه‌ای چیده نشد.

وی افزود: البته طرف مقابل نهایت بهره‌برداری را از برجام کرد و هر خواسته‌ای داشت به واسطه برجام به آن رسید و اکنون تفاله برجام را دور می‌ریزد.

این فعال دانشجویی در ادامه با اشاره به هشدار دلسوزان نظام در خصوص عهدشکنی آمریکا و بی‌ثمر بودن برجام گفت: متأسفانه در مقابل هشدارهای دلسوزان کشور شاهد برخوردهای تند دولتمردان و شخص رئیس جمهور و تعابیر تندی که نسبت به منتقدان داشتند، بودیم. 

جانشین مسئول بسیج دانشجوی استان تهران تصریح کرد: از طرفی رهبر معظم انقلاب بارها نسبت به چنین اتفاقی هشدار دادند و برای اینکه جلوی چنین اتفاقی را بگیرند شروطی را گذاشتند ولی متأسفانه این مسأله هم مورد توجه قرار گرفت. 

حفیظی خاطرنشان کرد: برجام تنها مزیتی که داشت این بود که یک تجربه بود، یک تجربه پرهزینه برای ملت. رهبر انقلاب هم فرمودند که اگر تنها این دستاورد از برجام به دست بیاید که آمریکا و غرب قابل اعتماد نیستند، خیلی خوب است. 

وی افزود: جنبش دانشجویی اکنون باید بین مردم این دستاورد برجام که قابل اعتماد نبودن آمریکا و غرب است را تبیین کند البته مردم ما همواره نسبت به این مسأله واقف بودند ولی نگاه دولتمردان باعث شده بود تا برخی‌ها نسبت به این مسأله شک و تردید کنند.

جانشین مسئول بسیج دانشجویی استان تهران یادآور شد: متأسفانه برجام باعث شد که ما چند دهه عقب بیفتیم و الان چند سال است وقت دولت و مسئولان اجرایی صرف برجامی می‌شود که ثمری نداشته است و مسئولان باید نسبت به این اقدام پاسخگو باشند.

وی ادامه داد: اگر ما بحث موشکی و قدرت منطقه‌ای را هم به دولتمردان سپرده بودیم امروز آنها هم به سرنوشت برجام گرفتار می‌شدند ولی خوشبختانه دولت نتوانست به این حوزه ورود کند.

حفیظی گفت: دولت چند سال هر کاری خواست در مذاکرات کرد بدون اینکه هیچ توجهی به هشدار و انتقادات کند ولی امروز زمان پاسخگویی است و ما به عنوان جنبش دانشجویی پیگیر این مطالبه خواهیم بود.

وی با اشاره به وعده‌های دولت درباره برداشته شدن تحریم‌ها و ورود سرمایه به کشور اظهار داشت: متأسفانه هیچ کدام از وعده‌هایی که داده شد محقق نشد و امروز بعد از 5 سال شاهد وضعیت نابسامان اقتصادی و معیشتی مردم هستیم و دولت و رئیس جمهور باید پاسخگو باشند.

حفیظی گفت: حداقل انتظار ما از رئیس جمهور این است که شرفتمندانه نتیجه اقدام خود را بر عهده بگیرند و مسئولیت آن را گردن دیگران نیندازند.

جانشین مسئول بسیج دانشجویی استان تهران خطاب به روحانی افزود: جنبش دانشجویی کوتاه نمی‌آید و گریبان مسئولان را رها نمی‌کند و مسئولان باید پاسخگو باشند ما از آنها می‌خواهیم که اولاً توبه کنند و در مرحله بعد از مردم بابت کوتاهی‌های صورت گرفته عذرخواهی کنند.

وی یادآور شد: دولت از این پس بایستی نگاه درون‌گرا داشته باشد و با نگاه به ظرفیت‌های داخلی در تمام عرصه‌ها برای رفع مشکلات مردم تلاش کند.

حفیظی ادامه داد: خواسته ملت این است که دولت در بحث برجام هم با اقتدار و غیرت با طرف‌های مقابل برخورد کند.

وی گفت: مسئولان در گذشته می‌گفتند اگر آمریکا از برجام خارج شود دیگر چیزی از این توافق نمی‌ماند، امروز اگر هم قرار است کاری انجام شود، باید از موضع اقتدار و عزت باشد مردم دیگر انفعال را نمی‌پذیرند.

 

ارسال نظر


captcha