بیانیه شورای تبیین مواضع بسیجی دانشجویی کرمانشاه؛

انتقال سفارت آمریکا به قدس "نکبت جدید" است

شورای تبیین مواضع بسیجی دانشجویی کرمانشاه در بیانیه‌ای ضمن محکومیت انتقال سفارت آمریکا به قدس که یک نکبت جدید است تاکید کردند: ما جوانان قاطعانه مقابل توطئه‌های خطرناک آمریکا و متحدانش می‌ایستیم.


پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی /شورای تبیین مواضع بسیجی دانشجویی کرمانشاه در بیانیه‌ای ضمن محکومیت انتقال سفارت آمریکا به قدس که یک نکبت جدید است  تاکید کردند: ما جوانان قاطعانه مقابل توطئه‌های خطرناک آمریکا و متحدانش می‌ایستیم.

 

در این بیانیه آمده است:

 

بسم اللّه الرحمن الرحیم

سُبْحَانَ الَّذِی أَسْرَى بِعَبْدِهِ لَیْلاً مِّنَ الْمَسْجِدِ الْحَرَامِ إِلَى الْمَسْجِدِ الأَقْصَى الَّذِی بَارَکْنَا حَوْلَهُ لِنُرِیَهُ مِنْ آیَاتِنَا إِنَّهُ هُوَ السَّمِیعُ البَصِیرُ. منزه است آن [خدایى] که بنده‏‌اش را شبانگاهى از مسجد الحرام به سوى مسجد الاقصى که پیرامون آن را برکت داده‏‌ایم سیر داد تا از نشانه‏‌هاى خود به او بنمایانیم که او همان شنواى بیناست."سوره اسراء / آیه یک"؛

 

 

از زمان اشغال سرزمین فلسطین و شکل گیری رژیم جعلی و نژادپرست صهیونیستی در ۱۴ می ۱۹۴۸، تمامی انسان ها از هر قوم و ملت و نژادی هر روز شاهد کشتار، رنج و آلام بیرون از حدِ مردم مظلوم این سرزمین اشغالی می باشند؛ رژیم درنده خو و متجاوز صهیونیسم طی۷۰ سال گذشته، علاوه بر ارتکاب جنایات ضدبشری علیه ملت بی دفاع فلسطین، منشاء اصلی بحران های منطقه و تهدیدکننده واقعی صلح و امنیت بین المللی بوده است، بلیّه و بحرانی که آثار تلخ آن هم اینک در قالب بحران های متعدد منطقه ای و به اشکال گوناگون اعم از گسترش افراط گرایی، تروریسم دولتی، اشغال و تجاوز و زیاده خواهی و زورگویی قابل مشاهد است. رژیم اشغالگر قدس در مقطع فعلی به منظور تامین امنیت تهی از پشتوانه خود، کشتار و سرکوب مردم فلسطین را سرلوحه اقدامات هر روزه و همیشگی خویش قرار داده که جنایت اخیر این رژیم در کشتار مردم فلسطین در راهپیمایی مسالمت آمیز بازگشت در غزه، آخرین نمونه از جنایت های مستمر و دنباله دار آن است.

 

بدون تردید، تداوم اشغال سازمان یافته سرزمین فلسطین و استمرار اقدامات تروریستی این رژیم و همچنین تصمیم نابخردانه و غیرقانونی اخیر دولت ترامپ مبنی بر به رسمیت شناختن شهر قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی و انتقال سفارت خود به آنجا، بر عزم و اراده ملت ستمدیده فلسطین در مقابله و مقاومت علیه اشغالگری خواهد افزود و بی هیچ تردیدی موجب تشدید اقدامات ضدصهیونیستی - آمریکایی در منطقه و جهان و گسترش مقاومت در اراضی اشغالی خواهد شد.

 

دانشجویان بسیجی با محکومیت شدید اقدام ترامپ در انتقال سفارت آمریکا به بیت‌المقدس و تقبیح جنایت رژیم صهیونیستی در به شهادت رساندن و زخمی کردن فلسطینی‌های نوار غزه در روز نکبت، این توطئه‌های شیطانی را عامل تعمیق وحدت امت اسلامی و سرعت یافتن تحقق وعده برچیده شدن طومار اشغالگران قدس شریف دانست.

 

اقدام گستاخانه و شرورانه رئیس‌جمهور رژیم ضد بشری آمریکا در انتقال سفارت این کشور به بیت‌المقدس و به رسمیت شناختن قدس به‌عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی که جسارت به قبله اول مسلمین و امت اسلامی است، نه‌تنها به تحکیم بنیان‌های پوشالی رژیم صهیونیستی و تضمین امنیت برای اشغالگران صهیونیست منجر نخواهد شد ، بلکه موج جدیدی از مبارزه با آمریکا و خشم و نفرت علیه حامیان این حرکت وقیحانه را فراتر از منطقه رقم خواهد زد.

 

این اقدام شیطانی که بدون توجه به مخالفت‌های جهانی صورت پذیرفته است، مرحله‌ای نوین از شکل‌گیری بحران‌ها و تنش‌های منطقه‌ای علیه سیاست‌ها و راهبردهای کاخ سفید را یادآور و درعین‌حال شکل‌گیری کابوسی است که صهیونیست‌ها برای فرار از آن راهی جز زندگی در پناهگاه‌ها نخواهند داشت.

 

شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی کرمانشاه ، ضمن محکوم‌کردن این حرکت دولت آمریکا، اعلام می‌دارد که پایبند به آرمان‌های انقلاب و عهدی که با مظلومان جهان بسته‌ایم تا آزادی قدس شریف و نابودی استکبار لحظه‌ای آرام نمی‌گیریم و به فرمایشات ولی امرمان اعتقاد قلبی و باور داریم که فرمودند اسرائیل 25 سال آینده را نخواهد دید.

 

ما دانشجویان انقلابی ضمن تاکید  بر طرح آزادی قدس از نهر تا بحر، از حق فلسطینیان مبنی بر بازگشت به سرزمین‌های مادری حمایت می‌نماییم. بی‌تردید پیروزی از آن ملت فلسطین است و بیت‌المقدس آزاد خواهد شد.

 

ما از مسؤولان جمهوری اسلامی و علی‌الخصوص از دولت نیز درخواست داریم تا به‌عنوان مسؤولان کشوری که اُم‌القرای کشورهای جهان اسلام نامیده می‌شوند با تدابیر هوشمندانه خود علیه این جنایت آشکار اقدام نمایند.

والسلام علی عبادالله الصالحین

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار