مسئول بررسی و تحلیل بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان کازرون:

با خروج امریکا از برجام باید اقدام متقابل صورت گیرد

مسئول بررسی و تحلیل بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان کازرون افزود: شرکا و دوستان آمریکا مانند اسراییل و کشورهای عربی از همان ابتدا با برجام مخالف بوده اند و در هر فرصتی به آن تاخته اند.


پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی /محدثه ملااحمدی مسئول بررسی و تحلیل دانشگاه فرهنگیان کازرون در گفتگو با خبرنگار ما با اشاره به خروج امریکا از برجام اظهار داشت: مسئولان ما در اولین اقدام می توانند در مجامع بین المللی از آمریکا شکایت کنند باشد تا بدین صورت بتوانیم به همه جهانیان ثابت کنیم که ما نقض عهد نکرده و تقصیر کار نیستیم.

وی تصریح کرد: در ادامه ما باید  اقدام متقابل و مشابه کنیم که کیفیت این اقدام را کارشناسان تعیین کنند.

ملااحمدی در خصوص علت خروج ترامپ از برجام، گفت: از نظر ترامپ و اکثریت جمهوری خواهان که پشتیبان و طرفدار ترامپ هستند برجام یک توافق بسیار مضر برای آمریکا و بسیار خوب برای ایران است همانگونه که بارها گفته است و می‌خواهد با از بین بردن توافق این سود و زیان را از بین ببرد البته نباید از این نکته هم غافل شویم که این توافق در زمان دموکرات ها انجام شده و ترامپ و حزبش مخالف اقدامات آنها هستند و این هم دلیلی می‌تواند باشد که بگوید اقدامات دموکرات ها همه مضر هستند و اینگونه به آنها بتازد.

مسئول بررسی و تحلیل بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان کازرون افزود: شرکا و دوستان آمریکا مانند اسراییل و کشورهای عربی از همان ابتدا با برجام مخالف بوده اند و در هر فرصتی به آن تاخته اند. اکنون با تحریک ترامپ در پی ایجاد تنش و مشکل برای ایران هستند.

وی گفت: ترامپ نشان داده که دوست دارد به وعده های انتخاباتی که داده است عمل کند چه درست و چه بد بوده باشند. پاره کردن برجام یکی از وعده هایش بوده است هر چند برجام عملا پاره شده بود.

این فعال دانشجویی دانشگاه فرهنگیان کازرون با تاکید بر اینکه آمریکا کشوری قابل اعتماد یرای ما نیست، افزود: دولت‌مردان ما باید با هوشیاری با کشورهای دیگر روبرو شوند.

ملااحمدی تجربه برجام را بسیار گرانبها عنوان کرد و گفت: برجام به همه آموخت که بیش از پیش باید مراقب منافع کشور خود باشیم.
انتهای پیام/

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار