در سازمان بسیج دانشجویی کرمانشاه؛

اولین نشست هم اندیشی هیأت اندیشه ورز استانی برگزار شد

جلسه هیأت اندیشه ورز، با حضور فرمانده ناحیه بسیج دانشجویی و مسئولین حوزه های دانشجویی، با موضوع چگونگی پیگیری دغدغه های مقام معظم رهبری و مسائل مبتلابه دانشجویان و دانشگاه به همت مسؤول علمی پژوهشی سازمان بسیج دانشجویی کرمانشاه در فضایی بسیار صمیمی و با نشاط برگزار شد.


پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی /جلسه  هیأت اندیشه ورز،  با حضور  فرمانده ناحیه بسیج دانشجویی و مسئولین حوزه های دانشجویی، با موضوع چگونگی پیگیری دغدغه های مقام معظم رهبری و مسائل مبتلابه دانشجویان و دانشگاه به همت مسؤول علمی پژوهشی سازمان بسیج دانشجویی کرمانشاه در فضایی بسیار صمیمی و با نشاط برگزار شد.

 

صلاح الدین قره تپه، مسؤول سازمان بسیج دانشجویی کرمانشاه  با بیان اینکه بسیجی واقعی ولایتمدار در مقام اندیشه و عمل است،گفت:اگر هدف‌گذاری دانشجویان ما پیگیری اهداف با رویکردهای مکرر مقام معظم رهبری باشد، مصداق واقعی بسیجی خواهیم بود که امام خمینی (ره) خود را مفتخر به بسیجی بودن می داند.

 

این مسؤول با بیان اینکه بسیج، تربیت نیروی طراز برای انقلاب اسلامی و ایفای نقش برای اهداف انقلاب اسلامی را در دستور کار خود دارد، گفت: بسیج در تلاش است تا بستر لازم برای ایجاد و شبکه سازی برای هسته های مقاومت در راستای نیل به هدف نهایی که حکومت اسلامی است را فراهم کند.

 

دکتر سهامی، استاد دانشگاه  رازی در این جلسه اظهار داشت: اساتید و نخبگان پیش قراولان عرصه جنگ علم و اندیشه در دنیای امروز هستندواساتید ضمن اینکه باید جهانی فکر کنند،در عرصه نفوذ تکنولوژی و امپراطوری رسانه ای نباید داده ها را بدون پردازش بپذیرند، چرا که در غیر این صورت جفا به علم و اندیشه خواهد بود.

 

این استاد افزود: خواص جامعه نقش تعیین کننده ای در هدایت فکری جامعه داشته ، خصوصا اساتید باید حافظ و نگهبان اندیشه جامعه باشند که دستخوش امیال بعضیها نشود.

 

در ادامه دکتر دودمان؛ عضو هیأت علمی دانشگاه صنعتی کرمانشاه  بر ضرورت بازگشت بسیج به اهداف انقلاب و افکار امام خمینی (ره) و منویات مقابم معظم رهبری اشاره کرد و افزود: در اندیشه امام خمینی (ره) انقلاب اسلامی متعلق به همه مستضعفین و محرومین جهان است و ایشان رسالت انقلاب اسلامی را فراتر از شیعیان و حتی مسلمانان می دانستند و امروزه ما نیز باید با تأسی از آن اندیشه تابناک شریک غم همه مظلومین جهان باشیم و پرچمداری شعارهای انقلاب اسلامی را حفظ کنیم تا مبادا استکبار جهانی به کمک رسانه و پول، انقلابیون تقلبی و جعلی بسازند.

 

در ادامه جلسه صحرایی دبیر هیأت اندیشه روز استانی با بر شمردن برخی از آفتهای دانشگاه نظیر گرفتار شدن در متون و ادبیات ترجمه ای کمرنگ شدن بن مایه های اعتقادی برخی اساتید و دانشجویان به این نکته اشاره کرد و افزود: یکی از بهترین آفتهای دانشگاه و دانشجویان و اساتید بی تفاوتی نسبت به مسائل کشور است که پذیرفتنی نیست.

وی افزود: از منظر مقام معظم رهبری دانشجو باید در مقاطع حساس و بزنگاهها  با پرداختن دلسوزانه به مسائل کشور و مطالبه گری آرمانگرایانه از مسؤولین به کمک آنها بیایند و روند و راهها را به نقد بکشند.

در پایان جلسه سایر اعضاء و فرماندهان حوزه ها نیز هر کدام از دیدگاه خود موضوعات را مطرح و نکاتی را بیان کردند.

 

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار