مسئول دفتر بسیج دانشجویی شهر کرمان:

اروپا و آمریکا از هم جدا نیستند و نباید تجربه تلخ اعتماد به آمریکا در مورد اروپا تکرار شود.

قاسمی در پی اقدام اخیر آمریکا در مورد خروج از برجام گفت: ملت ما بدانند که تنها راه حل برطرف شدن مشکلات اقتصادی تکیه بر توان داخلی و اقتصاد مقاومتی می باشد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی / محمد قاسمی مسئول دفتر بسیج دانشجویی شهر کرمان در پی اقدام اخیر آمریکا در مورد خروج از برجام در مصاحبه با خبرنگار بسیج دانشجویی گفت: عدم تعهد و پایببندی دولت آمریکا به تعهداتش پدیده ای نو ظهور و تازه نمی باشد.

وی افزود: بدعهدی آمریکا را بارها در مناسبات بین المللی و در گذر زمان شاهد بوده ایم و سوال اینجاست در کجا آمریکا به تعهدات خود پایبند بوده است که ما در برجام توقع داشته باشیم که وفادار به تعهدات باقی بماند برجامی که نه تنها منافع کشور را تامین نکرد بلکه باعث شد در بسیاری از زمینه ها عقب نشینی کنیم که غیرقابل جبران است.

  قاسمی گفت: همان طور که مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) فرموده بودند: من به مذاکرات خوش بین نیستم و من به دولت آمریکا اعتماد ندارم، امروز می بینیم علی رغم پایبندی به تعهدات از طرف دولت ایران و تایید چندین باره آژانس بین اللملی که ایران به تعهدات خود عمل کرده است ولی متاسفانه دولت آمریکا که عضو اصلی گروه ۱+۵می باشد تعهدات را بطور یکجانبه لغو می کند.

مسئول دفتر بسیج دانشجویی شهر کرمان با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری که فرمودند: من به این سه کشور اعتماد ندارم به آن ها اعتماد نکنید و اگر هم می خواهید تضمین بگذارید تضمین واقعی و عملی باشد و گرنه اینها همان کاری را خواهند کرد که آمریکا کرد، گفت: با توجه به خروج ترامپ از برجام به شرکای او در اروپا نمی شود تکیه کرد؛ چرا که اگر اروپا بدون آمریکا می توانست و یا می تواند ایران را در دستیابی به بخشی از گشایش های اقتصادی و تجاری که مربوط به کشورهای اروپایی است همراهی کند چرا تا کنون این کار را انجام نداده است!؟

ایشان در ادامه گفت: اروپا قائل به رعایت حقوق ملت ایران نیست و مجری همه تحریم های سرسخت علیه ایران، خود اروپاست و اروپا و آمریکا از هم جدا نیستند و نباید تجربه تلخ اعتماد به آمریکا در مورد اروپا تکرار شود.

مسئول دفتر بسیج دانشجویی شهر کرمان افزود: امروز کسانی که دلبسته به سراب آمریکا بودند و به رفع مشکلات اقتصادی توسط کشوهای بیگانه دلبسته بودند به خوبی دریافتند که دولت آمریکا هیچگاه قابل اعتماد نیست و همین طور که تا کنون به تعهدات خوب پایبند نبوده در ادامه هم نخواهد بود و تغییر رویکرد نخواهد داد و این ماییم که بایستی رویکرد وابستگی را کنار بگذاریم و با تقویت بنیه داخلی کشور بر رشد قابلیت های درون کشور جهت بی نیازی از بیگانگان و توجه به تولیدات داخلی  و رونق کسب وکار و اشتغال بتوانیم مقتدر همان گونه که تا کنون چنین بوده بایستیم.

قاسمی خاطر نشان کرد که قطعا این تحریم ها اراده ملت ایران را در جهت رسیدن به جایگاه واقعی و به حق ایران در عرصه بین المللی و اتکا به خود جهت رفع مشکلات اقتصادی تقویت خواهد کرد و شاهد شکوفایی اقتصادی در کشور خواهیم بود و این در صورتی محقق می شود که در گام اول مسئولین به توان داخلی اعتماد کنند و همچنین  ملت ما نیز بدانند که تنها راه حل برطرف شدن مشکلات اقتصادی تکیه بر توان داخلی و اقتصاد مقاومتی می باشد.

 

انتهای پیام/

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار