برگزاری اجلاسیه پایانی دومین کنگره ملی شهدای دانشجو

آیین اجلاسیه پایانی دومین کنگره ملی شهدای دانشجو با حضور وزیر علوم و مسئول بسیج دانشجویی کشور در مشهد برگزار گردید.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی:دومین کنگره ملی شهدای دانشجو عصر امروز دوشنبه ۲۴ اردیبهشت ماه سال جاری با حضور وزیر علوم، رئیس نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه ها ،مسئول سازمان بسیج دانشجویی کشور،جمعی از روسای دانشگاه های کشور و خانواده معزز شهدای مدافع حرم دانشجو به میزبانی دانشگاه فردوسی مشهد برگزار گردید.

 

در آغاز کنگره مسئول سازمان بسیج دانشجویی به ایراد سخن پرداخت.

دکتر محمدجواد نیک روش مسئول سازمان بسیج دانشجویی گفت:چندسالی است همایش‌هایی برای گرامیداشت یاد و سیره شهدای دانشجو در دانشگاه‌های کشور در حال برگزاری است و تلاش شده از ظرفیت‌های دانشگاهی برای یادبود شهدا و ترویج فرهنگ جهاد و شهادت استفاده شود.

 

نیک روش ابراز داشت: اگر امروز نام ایران اسلامی بر تارک تاریخ می درخشد و هیبت نظام مقدس جمهوری اسلامی لرزه بر تن هر ابرقدرت انداخته است و 5+1 یا منهای یک را یارای پنجه در پنجه شدن با ملت قدرتمند ایران نیست و دشمن دون هرچه بر طبل عداوت و کینه توزی می کوبد، جز بدنامی و سیه رویی دشت نمیکند، همه را مدیون خون پاک جوانان این خانواده های دلاورپرور هستیم.

 

وی افزود:ما باید تفکر و مرام شهدا را برای نسلهای آینده بیان کنیم تا کشور عزیزمان و این امت قهرمان که به امامت همه ی ملت های مستضعف جهان در برابر ظلم و استکبار مبعوث شده، تا ابدالآباد بیمه ی شهدا شود و سرفراز بماند.

 

مسئول سازمان بسیج دانشجویی کشور با بیان اینکه کنگره شهدای دانشجو حرکتی است به واقع ملی که از سال 93 با حضور مراکز آموزش عالی کشور آغاز شده است، گفت: دومین کنگره ملی شهدای دانشجو با محوریت دانشجویان شهید مدافع حرم از سال 95 آغاز بکار کرد وبرگزاری بیش از 750 یادواره ی دانشگاهی، 22 کنگره ی استانی،تولید 94 فیلم مستند،53 قطعه موسیقی،77 عنوان کتاب،33 نمایش، 38 نرم‌ افزار،و دیدار با 1371 خانواده ی شهید را با هدف بیان زندگی و سیره دانشجویان شهید در کارنامه خود ثبت کرده است.

 

نیک روش در پایان خاطر نشان کرد:این اقدامات قدمی ابتدایی برای تحقق دانشگاه های چمران پرور است تا تفکرات شهدا در متن مواد آموزشی مورد تعلیم و تعلم قرار گیرد و ما در بسیج دانشجویی موظف به این امر هستیم.

 

در ادامه این مراسم معنوی دکتر غلامی وزیر علوم ضمن ابراز خرسندی گفت: صحبت از شهیدان سخت و سنگین است در این محفل یاد کنیم از دانشجویانی که سنگر دانشگاه را رها کردند و برای دفاع از این خاک شهید شدند. همیشه در طول تاریخ جوانانمان را میبینیم که موجب ماندگاری نام اسلام شده اند.

 

وی افزود: همچنین از بسیج دانشجویی تشکر میکنم که این مراسمات را پایه گذاری میکند تا از غفلت روزمره بیرون بیاییم و همواره به یاد شهیدان در دانشگاه ها باشیم.

غلامی در پایان گفت:امیدوارم پیروی از خط امام راحل و مقام معظم رهبری که خط حق است را در دانشگاه ها یاری نماییم.

 

خاطر نشان میگردد: اجرای قطعه موسیقی شهدای دانشجوی مدافع حرم توسط مجیداخشابی، رونمایی از 12جلد کتاب شهدای دانشجو ،شعر خوانی شاعر آئینی حمید برقعه ای،تجلیل از خانواده معظم شهدای مدافع حرم دانشجو و...از جمله برنامه‌های دومین کنگره شهدای دانشجو مدافع حرم بود.

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار