در پاسخ به خروج دولت آمریکا از برجام صادر شد؛

بیانیه بسیج دانشجوی دانشگاه دولتی شهرکرد

ما دانشجویان دانشگاه شهرکرد از مسئولین دولتی انتظار داریم همانطور که قبل گفته بودند که اگر برجام را نقض کنند آثارش را در کمتر از یک هفته می بینند منتظر اقدام قاطع و در خور عزت و استقلال جمهوری اسلمی در پاسخ به این اقدام زننده ترامپ هستیم و لذا از دولت محترم تقاضا داریم که این بار دیگر فریب لبخند های اروپایی ها را نخورد.


بسم الرحمن الرحیم

حصول مذاکرات که در غالب برجام شکل گرفته است دچار نقاط ابهام و ضعف های ساختاری متعددی می باشد و در صورت فقدان مراقبت دقیق و لحظه به لحظه ، می تواند به خسارت های بزرگی برای حال و آینده کشور منتهی شود. با وجود گفته شدن این موضوع و تذکر دقیق رهبری در مراقبت در اجرا و نوشتن برجام، اما امروز شاهد آن هستیم که یکی از شش کشور طرف دیگر مذاکره با بی شرمی تمام از برجام خارج شده و اذعان می کند تمام تحریم های هسته ای کشور باز می گردد. این در حالی است که سه کشور انگلیس، فرانسه و آلمان در بیانیه ای مشترک تاکید کردند که:《 از ایران می خواهیم در مقابل تصمیم آمریکا خویشتن داری کند و ایران بایستی به تعهداتش در چهارچوب برجام پایبند باشد و مطابق با الزامات آژانس بین المللی انرژی اتمی کامل همکاری کند در ادامه این بیانیه آمده است در حالی که برجام باید حفظ شود ، ایران بایستی در مقابل سایر مسائل مهم مورد نظرمان پاسخگو باشد و ایران باید به گونه ای معنا دار نگرانی ما در مسائل منطقه مخصوصا در سوریه و عراق و یمن را رفع کند و در خصوص برنامه موشک های بالستیک خود نیز پاسخگو باششد و همچنین در خاتمه این بیانیه آمده است: درباره برخی از مقررات برجام که پس از سال  2025خاتمه می یابد بایستی یک چهارچوب طولانی مدت تعریف شود》 با توجه به بیانیه این سه کشور متوجه می شویم که این بیانیه در راستای اقدام اخیر ترامپ در خروج از برجام و به عبارتی دیگر ماندن اروپا در برجام همان خروج ترامپ از برجام است . و این ساده لوحی است که فکر کنیم روابطشان به خاطر برجام خدشه دار شده است و برجام اقدامی موثر در منزوی کردن آمریکا است. تنها دستاورد برجام رد نظریه مذاکره با کدخدا و اثبات نظریه تکیه بر توان داخلی و عدم خوش بینی بر غرب است علی ای حال نظر ما همان نظر ولی امرمان است که فرمود: 《بدون اخذ تضمین های کافی از سه کشور اروپایی تداوم برجام با آنها منطقی نیست و مسئولین کشور در امتحان بزرگی هستند؛ آیا عزت ملت را حفظ خواهند کرد یا نه؟ باید عزت و منافع کشور به معنای واقعی کلمه حفظ و تامین شود》

لذا ما دانشجویان دانشگاه شهرکرد از مسئولین دولتی انتظار داریم همانطور که قبل گفته بودند که اگر برجام را نقض کنند آثارش را در کمتر از یک هفته می بینند منتظر اقدام قاطع و در خور عزت و استقلال جمهوری اسلمی در پاسخ به این اقدام زننده ترامپ هستیم و لذا از دولت محترم تقاضا داریم که این بار دیگر فریب لبخند های اروپایی ها را نخورد.

والسلام علیکم و الرحمه و برکاته

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار