به همت بسیج دانشجویی استان کهگیلویه و بویراحمد؛

اسکان دانشجویان زلزله زده دانشگاه های شهر یاسوج/ اسکان بیش از 900 دانشجویی زلزله زده + تصاویر

با همت بسیج دانشجویی استان کهگیلویه و بویراحمد دانشجویانی که خوابگاهشان در زلزله های اخیر دچار آسیب دیدگی شده بود در محوطه دانشگاه ها اسکان داده شدند


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی / طی هفته اخیر شهرستان بویراحمد و دنا بارها با زلزله های بالای 3 ریشتر و بیش از 42 پس لرزه، پی در پی لرزیدند. به طوری که در روز پنجشنبه 20 اردیبهشت شهر یاسوج 6 بار به خود لرزید.

این زلزله ها که بزرگترین آن ترتیب زلزله  5.2 ریشتری شهر یاسوج  و سی سخت و 4.8 ریشتری یاسوج بود که باعث آسیب دیدن منازل مسکونی و برخی از خوابگاه های دانشجویی دانشگاه های شهر یاسوج شد،  ولی 220 میلیارد تومان به شهرستانهای بویراحمد، دنا و شهر چیتاب در استان خسارت وارد کرده است.

خوشبختانه زلزله های اخیر تلفات جانی به همراه نداشت و اکثر مصدومان زلزله های اخیر نیز به صورت سرپایی درمان شدند، اما به دلیل عدم مدیریت صحیح مدیریت بحران استان کهگیلویه و بویراحمد و مسئولان و دستگاه های نظارتی، بازار شایعات طی هفته های اخیر باعث اضطراب و نگرانی دانشجویان و مردم شهرهای زلزله زده شده است.

از این رو برخی از دانشگاه ها با لغو امتحانات و کلاس های درس حوزه دانشگاهی خود از دانشجویان خواستند تا ساماندهی و ایمن سازی خوابگاه های آسیب دیده به شهر و خانه خود برگردند. اما دانشجویانی که امکان مراجعه به شهر خود را نداشتند و همچنان با نگرانی و دلهره در خوابگاه های خود مستقر بودند به همت بسیج دانشجویی استان کهگیلویه و بویراحمد و همکاری دانشگاه ها اقدام به برپایی چادر های امدادی در محوطه دانشگاه ها و فضای باز برای اسکان موقت دانشجویان و آرامش خاطر آنان کرد.

مالک انوری مسئول سازندگی بسیج دانشجویی استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه در صورت نیاز اقدام به برپایی چادرهای بیشتری برای دانشجویان حاضر در خوابگاه ها خوهیم کرد افزود: بسیج دانشجویی تا کنون به بیش از 900 نفر از دانشجویان دانشگاه های شهر یاسوج اسکان موقت داده است و تمام تلاش خود را برای امنیت دانشجویان به کار خواهد بست.

 

 انوری گفت: از دانشجویانی که کلاس های درس آنها پابرجاست می خواهم با حفظ آرامش خود به شایعات موجود در فضای مجازی توجه نکنند و با رعایت نکات و توصیه های ایمنی در زمان وقوع زلزله امنیت خود را در اولویت قرار دهند.

 

 

 

انتهای پیام/

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار