مسئول بسیج دانشجویی کشور:

اعزام ۸۰هزار دانشجو جهادی به اردوی راهیان نور در سال گذشته

مسئول بسیج دانشجویی کشور از اعزام ۸۰ هزار دانشجوی جهادی در سال گذشته به مناطق عملیاتی خبر داد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی: نشست قرارگاه راهیان نور دیروز شنبه ۲۲ اردیبهشت ماه سال جاری در ساختمان وزارت علوم با حضور دکتر غلامی وزیر علوم، محمد جواد نیک روش مسئول سازمان بسیج دانشجویی کشور و سردار فضلی برگزار گردید.

 مسئول بسیج دانشجویی کشور ضمن ارائه گزارشی از اردوهای دانشجویی راهیان نور و راهپیمایی اربعین گفت:در سال گذشته ۸۰ هزار نفر به اردوهای راهیان نور و ۱۱ هزار نفر در قالب ۱۴۹ کاروان به راهپیمایی اربعین حسینی اعزام شدند.
 
نیک روش افزود:در حاشیه اردوهای راهیان نور برنامه های دیگر از جمله بازدید از سد کرخه و پالایشگاه نفت آبادان نیز برای دانشجویان پیش بینی شده بود.
 
در ادامه این نشست دکتر غلامی،وزیر علوم با مثبت ارزیابی کردن عملکرد دست اندر کاران اردوهای دانشجویی راهیان نور و راهپیمایی اربعین اظهار داشت: در تنظیم و راه اندازی این اردوهای دانشجویی اقدامات خوبی صورت گرفته است وبا ارزیابی عملکرد این عزیزان می توان نقاط قوت و احیاناً ضعف این اردوها را بررسی و در جهت رفع اشکالات و برگزاری بهتر و مناسب تر این اردوها اقدام کرد.
 
وی با اشاره به نقش برجسته راهیان نور در اردوهای دانشجویی به جهت ایجاد روحیه و فضای جبهه و جنگ در میان دانشجویان شرکت کننده گفت: عده ای از استادان دانشگاه ها خود از یادگاران دفاع مقدس هستند و با به کار گیری آنها در کنار راهیان نور و بیان خاطرات دوران دفاع مقدس که خود آنان شاهد قضایا بوده اند، می توان غنای بیشتری به حال و هوای این اردوهای دانشجویی داد.
 
وزیر علوم با بیان اینکه اردوهای راهیان نور به مناطق عملیاتی کردستان کمتر انجام می شود، افزود: به نظر می رسد برنامه ریزی های مناسبی برای اعزام اردوهای راهیان نور به مناطق عملیاتی کردستان باید صورت گیرد تا جوانان ما با این منطقه حساس در عملیات و عملکرد موفق رزمندگان اسلام در آن مناطق کوهستانی و صعب العبورآشنا شوند.
 
دکتر غلامی با بیان اینکه از طرف دانشگاه ها و ستاد وزارت باید پشتیبانی کاملی از این اردوها صورت گیرد، گفت: بودجه راهیان نور باید در بودجه های تفصیلی دانشگاه ها پیش بینی شود و در کل هر گونه حمایتی که به فعالیت های فرهنگی دانشجویان مربوط می شود باید از طرف دانشگاه ها به نحو احسن پشتیبانی شود.
ایشان همچنین خاطراتی از حضور خود در جبهه های حق علیه باطل را بازگو کردند.
 
در پایان این نشست از ۷سال مجاهدت سردار فضلی بعنوان دبیر قرارگاه ملی شهید علم الهدی تقدیر بعمل آمد و سردار سپهر جانشین سازمان بسیج مستضعفین بعنوان دبیر جدید قرارگاه معرفی شدند.

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار