مسئول عقیدتی و سیاسی بسیج دانشجویی دانشگاه‌های استان قزوین:

صدور انقلاب اسلامی، نقش اصلی جهادگران است

اینکه صرفا در یک روستایی برویم و فقط کار عَمَلِگی کنیم و نتوانیم در صدور انقلاب اسلامی در روستاها نقش اصلی خود را ایفا کنیم کار ما اثر چندانی نخواهد داشت.


پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی از قزوین، علی‌اکبر قبادی مسئول عقیدتی و سیاسی بسیج دانشجویی دانشگاه‌های استان قزوین در گفت‌وگو با خبرنگار این پایگاه با اشاره به اهمیت و ضرورت اخلاص در اردوهای جهادی اظهار کرد: اولین قدم در کار جهادی اخلاص است چراکه وقتی یک آجر را با اخلاص برمی‌داریم قطعا اثر خود را می‌گذارد مثل شهید حججی که با اخلاص خود جاودان شد.

وی جریان سازی و صدور انقلاب را جزء مهمترین اهداف اردوهای جهادی برشمرد و افزود: باید در حین کار جهادی مسائل مختلف جامعه اعم از سیاسی، فرهنگی، اقتصادی، پاسخ به شبهات و... را برای مردم روستا تبیین کنیم و جریان ساز و متولی یک کار خوب در آن روستایی که خدمت می‌کنیم باشیم تا کار ما یک کار اثرگذار باشد.

مسئول عقیدتی و سیاسی بسیج دانشگاه‌های استان قزوین بیان کرد: استفاده از ظرفیت‌های اهالی روستا در روند اردوهای جهادی بسیار موثر است چراکه وقتی یک روستایی در کنار جهادگران در روند کار مشارکت و همکاری می‌کند هم باعث رشد و توانایی آن فرد می‌شود و هم اخلاق خوب و با اخلاص جهادگر ما روی آن فرد روستایی اثرگذار خواهد بود.

قبادی ادامه داد: اینکه صرفا بریم در یک روستایی و فقط کار عَمَلِگی کنیم و نتوانیم در صدور انقلاب اسلامی در روستاها نقش اصلی خود را ایفا کنیم کار ما اثر چندانی نخواهد داشت.

وی با بیان اینکه جهادگران ما به عنوان یک الگو در بین روستائیان شناخته می‌شوند و رفتار آنان زیر ذره‌بین روستائیان قرار می‌گیرد، تبیین کرد: ما باید در ترویج اخلاق اسلامی و صدور انقلاب پیش قراول باشیم و به آن اعتقاد داشته و عمل کنیم و شعائر دینی را در روستاها احیا کنیم و برنامه‌هایی چون نماز اول وقت، ادعیه خوانی، هیئت و... در بین روستائیان برگزار کنیم و سعی کنیم با اخلاق و منش اسلامی روستائیان را جذب برنامه‌های خود کنیم.

این مسئول اضافه کرد: اگر ما به روستائیان ماهیگیری را یاد بدهیم و با جوان و نوجوان روستا بتوانیم ارتباط نزدیکتری بگیریم و از آنها در انجام امور کارها کمک بگیریم و مسئولیت به آنها بسپاریم اثرگذارتر از کاری است که ما بخواهیم بدون کمک و همکاری روستائیان چندین سرویس بهداشتی، جوب، رنگ کاری مدارس و... را انجام دهیم که به مرور زمان هم به فراموشی سپرده می‌شود.

قبادی عنوان کرد: استفاده از تجربیات دیگران در روند کار جهادگران موثر است چرا که با استافاده از تجربیات دیگران باعث می‌شود هزینه‌های که صورت می‌گیرد با برنامه‌ریزی انجام شود و حیف و میل نشود و نتیجه کار یک نتیجه مثبت و به درد بخوری باشد.

وی یکی دیگر از شاخصه‌های مهمی که در اردوهای جهادی باید به آن توجه ویژه ای شود راعرصه‌شناسی نام برد و گفت: عرصه‌شناسی باید دقیق صورت گیرد و نیاز و مشکلات آن مناطق شناسایی شود تا بدانیم در آن منطقه نیاز به کار جهادی در چه عرصه‌ای وجود دارد.

مسئول عقیدتی و سیاسی بسیج دانشجویی دانشگاه‌های استان قزوین رعایت کرامات انسانی در عرصه خدمت‌رسانی را بسیار مهم دانست و خاطرنشان کرد: باید مراقب بود فعالیت‌های انجام شده در قالب اردوهای جهادی خدایی ناکرده با یک رفتار ناخواسته به کرامت انسانی جامعه هدف آسیب بزند.

انتهای پیام/

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار