معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم:

کنگره ملی «شهدای دانشجو» در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار می‌شود/ ۱۰۴ شهید مدافع حرم دانشجو داریم

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم گفت: با هدف ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و گسترش فضای معنوی در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی در ۲۴ اردیبهشت ماه در دانشگاه فردوسی مشهد، کنگره ملی «شهدای دانشجو» برگزار می‌شود.


پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی / غلامرضا غفاری معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم از برگزاری کنگره ملی شهدای دانشجو با هدف ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و گسترش فضای معنوی در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی در تاریخ ۲۴ اردیبهشت ماه در دانشگاه فردوسی مشهد خبر داد.

 
غفاری در نشست خبری کنگره ملی شهدای دانشجو با بیان اینکه، محوریت این کنگره شهدای دانشجویان مدافعان حرم هستند، اظهار داشت: در این کنگره یک روزه علاوه بر تجلیل از خانواده‌های شهدا، برنامه‌های ویژه ای برای آن‌ها در نظر گرفته شده است.
 
معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم با اشاره به اینکه هدف اصلی ما از برگزاری این کنگره، تبیین و ترویج زندگی شهدای دانشجو است که می‌توانند الگو باشند، گفت: همچنین ما به دنبال نهادینه کردن فرهنگ دفاع و شهادت در میان دانشجویان هستیم و می‌خواهیم این فضای معنوی در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی حاکم شود.
 
وی به نقش شهدا در توسعه بخش های مختلف کشور اشاره کرد و گفت: شهدا حق زیادی به گردن ما دارند و به خاطرتبیین نقش و جایگاه این عزیزان این کنگره در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار می‌شود.
 
غفاری ادامه داد: اجلاسیه‌ها و نشست‌هایی از سطح دانشگاه‌ها و استان‌ها از سال گذشته آغاز شد و پس از آنکه این اجلاسیه‌ها به اتمام رسید کنگره نهایی آن در سطح ملی برگزار می‌شود که متمرکز بر شهدای دانشجو و محوریت شهدای مدافع حرم است.
 
معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم با اعلام اینکه ما ۴ هزار و ۵۰۰ شهید دانشجو و ۱۰۴ شهید مدافع حرم داریم، از مشارکت مجموعه‌های مختلف وزارت علوم، سازمان بسیج دانشجویی، دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاه پیام‌نور، دانشگاه جامع علمی کاربردی و دانشگاه فرهنگیان در این کنگره خبر داد.

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار