بسیج دانشجویی بم:

دستگاه دیپلماسی کشور، اقدامات متقابل را درخصوص خروج آمریکا از برجام انجام دهد

شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی شهرستان بم در پاسخ به بدعهدی ها و خروج آمریکا از برجام بیانیه ای اعلام کرد: دستگاه دیپلماسی کشور، اقدامات متقابل را درخصوص خروج آمریکا از برجام انجام دهد


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی / شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی شهرستان بم در پاسخ به بدعهدی ها و خروج آمریکا از برجام بیانیه ای صادر کرد:

متن این بیانیه بدین شرح است:

بسمه تعالی

اگر آمریکا برجام را پاره کند ما آتش می‌زنیم. امام خامنه‌ای (مدظله‌العالی) 26 / خرداد /1395

سرانجام پس از دو سال بدعهدی و نقض پیمان از سوی آمریکا ترامپ در یک نمایش مضحک اعلام کرد؛ «آمریکا از برجام خارج شد و شدیدترین تحریم‌ها در انتظار ایران است.»

بدعهدی های آمریکا در قبال برجام، سند آشکار دیگری در نشان دادن هویت واقعی شیطان بزرگ است، آمریکادر آینده ای نه چندان دور عواقب این تصمیم خود را خواهد دید.

اعلام موضع آمریکا مبنی بر خروج از برجام واقعیت‌های زیادی را به جهانیان نشان داد که مهم‌ترین آن بی‌توجهی این کشور به سازمان‌ها و مصوبات بین‌المللی است که این مساله ماهیت آمریکا را بیش از گذشته برملا کرده و این جمله حضرت امام و مقام معظم رهبری را مورد تایید دوباره قرار داد که آمریکا شیطان بزرگ است و نباید به آن خوش‌بین بود.

همان گونه که مقام معظم رهبری بارها و بارها بر غیرقابل اعتماد بودن آمریکا تأکید کرده اند، مسأله ی هسته ای تنها یک بهانه ای بیش برای آن ها نبود و کوتاه شدن منافع آمریکایی ها از ایران و وجود رژیم غاصب صهیونیستی در منطقه، دلیل اصلی تضاد ذاتی و دشمنی آمریکا با انقلاب اسلامی ایران بوده است.

ایالات متحده ی آمریکا از بدو پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران، به انحاء مختلف دشمنی دیرینه ی خود را با انقلاب اسلامی ایران به اثبات رسانده است.

لذا توصیه ما به مسئولین و دولت مردان فعلی این خواهد بود که از برجام و مذاکره با امریکا عبرت بگیرند که این رژیم و کشورهای اروپایی قابل اعتماد نیستند همان طور که رهبر معظم انقلاب به صورت مکرر به این مهم اشاره کرده بودند.

خوشبین بودن و اعتماد به سه کشور اروپایی حاضر در برجام که دشمنی آن ها با انقلاب اسلامی ایران بر هیچ کس پوشیده نیست، یک خطای فاحش و یک اشتباه استراتژیک به حساب می آید.

از دستگاه دیپلماسی کشور انتظار می رود با اتخاذ تدابیر خردمندانه و به منظور استیفای حقوق هسته ای و منافع ملی جمهوری اسلامی ایران و نصب العین قراردادن فرامین حکیمانه ی مقام معظم رهبری در خصوص غیرقابل اعتماد بودن آمریکا و غرب، اقدامات متقابل را درخصوص خروج آمریکا از برجام انجام دهد.

همچنین مجلس شورای اسلامی در راستای عمل به وظایف ذاتی خود و به منظور حفظ استقلال، عزت و اقتدار جمهوری اسلامی ایران، باید در قبال این اقدام خصمانه واکنش نشان داده و در صورت لزوم با تصویب برخی طرح ها، زمینه ی بازگشت ایران به فناوری های هسته ای در دوران قبل از برجام را فراهم نماید.

شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی شهرستان بم

 

انتهای پیام/

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار