بیانیه بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور اردبیل در خصوص خروج آمریکا از برجام

در این بیانیه با اشاره به بدعهدی های تاریخی آمریکا آمده است:آنچه که باعث عزت ملت ایران و نظام جمهوری اسلامی ابران در حهان شده است،تنها وحدت ملی ایستادگی درمقابل مستکبران عالم بوده است.


پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی /شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور اردبیل با صدور بیانیه ای ضمن روشنگری در خصوص عدم تعهد دولت آمریکا در مبادلات جهانی اعلام داشت: امروز مردم و مسئولین باید در کنار هم به کسب آگاهی و بصیرت نسبت به دشمن و آینده جمهوری اسلامی ایران بیشتر همت کرده و با رهنمودهای مقام معظم رهبری مقاومت و سازندگی را سرلوحه خود قراردهند تا جمهوری اسلامی ایران و پرچم اسلام را برافراشته نگه دارند چونکه عزت امروز ما در جهان مدیون اسلام و ارزش های اسلام بوده است.

در این بیانیه آمده است:یکی ازمهم ترین و پر افتخارترین دستاورد علمی نظام اسلامی که البته به دلایلی رفته رفته به یک موضوع پرتنش در حوزه سیاست خارجی و امنیت ملی بدل شد،دانش و تکنولوژی هسته ای است.درشرایطی که کشور به توانمندی هسته ای در ترازجهانی دست یافته بود؛ غرب گرایان به دروغ با برجسته کردن تهدید جنگ ادعا کردند برای رفع تهدید جنگ وجلب رضایت آمریکا باید عناصر قدرت هسته ای را از بین برد، تادشمنان به ما لطف کرده و با برداشتن تحریم ها چرخ اقتصاد به حرکت در آید. اما واقعیت آن چیزی نبود که در ذهن و خیال غرب گرایان وجودداشت. درتعهدنامه برجام ایران بسیاری از حقوق هسته ای خود را ازدست داد اما در نتیجه حتی نتوانست اجازه گشایش یک حساب بانکی در انگلیس را از آمریکا بگیرد.

این بیانیه می افزاید: دشمن برای شکست نظام جمهوری اسلامی به ترفندهای مختلفی دست زده است.این دشمنی ها آنچنان عمیق و روشن است که دیگرمطرح شدن گفت و گو برای حل مسائل مختلف یک حماقت آشکار وخیانت بزرگ است. تحریم های ایجادشده علیه ملت ایران از زمان پیروزی انقلاب اسلامی ایران نتوانست پیشرفت و حرکت ملت ایران را متوقف کند. خارج شدن آمریکا از برجام پس از گذشت دوسال نشان دهنده ضعف در متن و روح این تعهدنامه است، فلذا اعتماد به اروپا یا هرگونه توافقی دراین راستا یک استراتژی اشتباه و جبران ناشدنی می باشد.آنچه  که بدست آمریکا و هم پیمانانش علیه ملت بزرگ و مقاوم ایران اسلامی رقم خورده است در تاریخ و خاطراین ملت خواهدماند.جهت گیری های آمریکا برای نابودی ایران عمیق و ریشه دار است لذا پس از گذشت زمان و دادن فرصت برای مذاکره ودیدن نتیجه اعتماد به آمریکا، نکاتی را خدمت مردم ومسئولین محترم بیان می کنیم:

1-حذف تفکر لیبرال و احساس وابستگی به آمریکا برای پیشرفت کشورلازم و ضروری است.آنچه که ملت ایران و نظام جمهوری اسلامی ابران تاکنون یک ملت و یک نظام مقاوم و مبارز نشان داده؛ ایستادگی و حفظ عزت درمقابل غرب و مستکبران عالم است، نه مذاکره و گفت وگو درمورد مسائل مربوط به کشور با بیگانگان .

2- تحریم های ظالمانه علیه ملت شریف ایران تاثیرداشته است؛ اما دادن فرصت برای  گفت و گو و تعامل واعتماد به غرب تاثیر مخرب تری داشت. دیپلماسی که مسئولین برای رفع تحریم ها در پیش گرفته بودند به دیپلماسی شکست تبدیل شد. گروه مذاکره کننده هسته ای باید چنین نتیجه هایی راهم پیش بینی میکرد.

3-درچنین شرایطی مسئولان باید حفظ عزت ملی و نظام جمهوری اسلامی ایران و اعتقاد به توان داخلی را در اولویت قرارداده و نباید اجازه دهند، هزینه خروج آمریکا ازبرجام متوجه کشورمان شود.

4-پس ازخروج آمریکاازبرجام یکباردیگرآینده مذاکره و سازش را مشخص کرد .شانه خالی کردن ازیک تعهدبین المللی آن هم باپشتوانه دونهاد مهم بین المللی یعنی شورای امنیت وآژانس بین المللی انرژی اتمی، درحقیقت نهاد ها و سازمان های بین المللی را بی اعتبارو آینده اصل توسل به دیپلماسی را باتردید مواجه کرده است.

5-اصل مذاکره با آمریکا گشایش اقتصادی بود؛ اما عملا دراین زمینه به نتیجه ای نرسیدیم. راه حل عبور از بن بست ها وموانع موجود تکیه به توان داخل و نیروی جوان کشوراست.لذا انتظارفعالیت های روزافزون دراین زمینه راداریم، نه فقط گشایش از طریق تکیه برسیاست خارجی.

6-در عرصه مدیریت جهانی معامله کردن با کشورهای مستکبر به یک اصل برای کشورهای درحال توسعه تبدیل شده است اما این موضوع نسبت به ملت ایران و نظام جمهوری اسلامی صحت ندارد؛ راهی که مردم ایران و نظام جمهوری اسلامی در پیش گرفته، عقب نشینی نکردن در مقابل خواسته های کشورهای مستکبر است.

ما بسیجیان دانشگاه پیام نور اردبیل با دعوت از مردم و مسئولین به کسب آگاهی و بصیرت نسبت به دشمن و آینده جمهوری اسلامی ایران مقاومت و سازندگی را سرلوحه خود قرارداده و با اعتماد به وعده ی تخلف ناپذیرشکست قدرت های مستکبر و ظالم منتظر وقوع آن باشیم و تلاش های خود را برای آبادانی کشور دو چندان کنیم. تا جمهوری اسلامی ایران و پرچم اسلام را برافراشته نگه داریم که هرچه تاکنون عزت بدست آورده ایم از اسلام و ارزش های اسلام بوده است.

                                                                                         

انتهای پیام/             

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار