رئیس کنگره شهدای دانشجوی استان قزوین:

مسئولان وظایف خطیری نسبت به شهدا دارند/ سیره و منش شهدا در مراکز مختلف کشور نهادینه شود

رئیس دانشگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) قزوین گفت: همه مسئولان در سطح کشور مسئولیت و وظایف خطیری نسبت به شهدا دارند. تداوم راه شهدا در دانشگاه‌ها و دیگر مراکز مختلف کشور نهادینه کنیم.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی از قزوین؛ سید ابوالحسن نائینی رئیس دانشگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) قزوین در گفت‌وگو با خبرنگار این پایگاه بیان کرد: دومین گنگره شهدای دانشجو در بیست و چهارم اردیبهشت ماه سال جاری در سالن اجتماعات شهدای گمنام دانشگاه بین‌المللی حضرت امام خمینی(ره) با حضور خانواده شامخ شهدا، مسئولان کشوری و استانی برگزار می‌شود.

وی با اشاره بر اینکه یادواره شهدای دانشجو هر ساله در دانشگاه‌های استان برگزار می‌شود، افزود: اهداف کلی این برنامه‌ها یادآوری است تا دانشجویان ما بدانند، دانشجویانی هم بودند که در دوران دفاع مقدس و در دفاع از حرم رفتند و شهید شدند دنبال چه آرمان و هدفی بودند.

رئیس کنگره چهل شهید دانشجوی استان قزوین با تاکید بر اینکه نسل جوان و دانشجوی ما باید اهداف و راه شهدا را بشناسند عنوان کرد: در این مراسم وصیت‌نامه‌ها، دیدگاه‌های شهدا مطرح می‌شود که مسلما در روحیه قشر جوان و دانشجو تاثیرگذار خواهد بود.

نائینی با بیان اینکه همه مسئولان در سطح کشور مسئولیت و وظایف خطیری نسبت به شهدا دارند تصریح کرد: تبیین مواضع شهدا، چه شهدای دانشجو و چه شهدای هشت سال دوران دفاع مقدس، شهدای مدافع حرم، شهدای هسته‌ای و همه عزیزانی که در زمینه‌های مختلف در طول چهل سالگی انقلاب اسلامی شهید شدند، بتوانیم تداوم راه این عزیزان را در دانشگاه‌ها و دیگر مراکز مختلف کشور نهادینه کنیم.

وی ادامه داد: همه ما تا ابد مرهون خون شهدا هستیم و هر چه در این زمینه کار کنیم نمی‌توانیم ذره‌ای از رشادت و فداکاری این عزیران را جبران کنیم و همیشه مدیون ایثار و گذشت شهدا و خانواده‌های آنان هستیم.

رئیس دانشگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) قزوین تبیین کرد: نسل جوان و دانشجو باید آن آگاهی را پیدا کند که دوران دفاع مقدس چه برهه‌ای از تاریخ بوده تا بتواند براساس آن راه و اهداف خودش را برای توسعه و شکوفایی کشور پیدا کند.

انتهای پیام/

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار