مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه‌های استان قزوین خبر داد:

دومین کنگره شهدای دانشجوی استان قزوین برگزار می‌شود

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه‌های استان قزوین از برگزاری کنگره چهل شهید دانشجوی استان خبر داد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی از قزوین؛ جلسه هماهنگی گنگره چهل شهید دانشجوی استان قزوین با حضور سید ابوالحسن نائینی رئیس دانشگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) قزوین، مهدی برزگر مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه‌های استان و برخی از روسای دانشگاه‌های استان قزوین ظهر امروز در سالن جلسات دانشگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) برگزار شد.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه‌های استان قزوین با اشاره به برگزاری کنگره چهل شهید دانشجوی استان قزوین در این مراسم گفت: رهبر معظم انقلاب می‌فرمایند: هدف از جنگ نرم و پنهان دشمن دور کردن مردم از عرصه جهاد، مقاومت و بی اعتنا کردن آنها به آرمان‌ها و تصرف فضای فکری و روحی کشور است و یکی از کارهای مهم جهت زنده نگه داشتن یاد و راه شهیدان، تبیین روحیات و سبک زندگی شهدا، سابقه و پشتوانه فکری آنان است.

وی شناساندن سبک زندگی شهدا به نسل امروز را ضروری دانست و افزود: امروز آشنایی نسل جوان و دانشجو با رشادتها، ایثارگری‌ها و فداکاریهای شهدای دانشجو که قهرمانان ملی ما محسوب می‌شوند یک امر ضروری و لازم است تا به خودباوری آنان کمک کند.

دبیر کنگره شهدای دانشجوی استان قزوین تشریح کرد: اجلاسیه چهل شهید دانشجوی استان قزوین ذیل کنگره ملی سه‌هزار شهید استان قزوین در روز دوشنبه بیست و چهارم اردیبهشت ماه نودوهفت ساعت 9 الی 12:30 در سالن اجتماعات شهدای گمنام دانشگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) قزوین با حضور خانواده معزز چهل شهید دانشجوی استان، مسئولین استانی، روسای دانشگاه‌ها، معاونین فرهنگی، مسئولین نهاد رهبری دانشگاه‌ها، اساتید و دانشجویان برگزار خواهد شد.

برزگر بیان کرد: سخنران این برنامه حجت‌الاسلام و المسلمین میر احمدرضا حاجتی امام جمعه موقت شهر اهواز و مجری برنامه  هنرمند انقلابی و توانمند کشورمان سید جواد هاشمی می‌باشند.

وی اجرای گروه سرود، پخش مستند، تجلیل از خانواده شامخ شهدا، و قرعه‌کشی سفر معنوی مشهد مقدس از دیگر برنامه‌های این مراسم خواهد بود.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه‌های استان قزوین گفت: از همه دانشجویان و اساتید عزیز و بزرگوار دعوت می‌نمائیم تا در این مراسم باشکوه و ارزشند و معنوی شهدا حضور پیدا کنند و تجدید میثاقی مجدد در این اوضاع و احوال جامعه و اتفاقات اخیر برجامی با شهدا داشته باشیم و با فرهنگ مقاومت و سبک زندگی شهدا و با روحیه جهادی و انقلابی در عرصه‌های مختلف جامعه حضور پیدا کنیم.

انتهای پیام/

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار