برگزاری آیین اختتامیه سومین جشنواره فرهنگی،ادبی و هنری ققنوس

آیین اختتامیه سومین جشنواره فرهنگی،ادبی و هنری ققنوس سه شنبه ۱۸ اردیبهشت ماه سال جاری در خراسان شمالی با حضور رئیس سازمان بسیج دانشجویی کشور برگزار گردید.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی: آیین اختتامیه سومین دوره جشنواره فرهنگی ، ادبی و هنری ققنوس روز گذشته در سالن بصیرت دانشگاه پیام نور بجنورد با حضور مسئول بسیج دانشجویی کشور و جمعی از دانشجویان هنرمند این استان برگزار شد.

در این مراسم که  جمعی از چهره های شاخص و برجسته کشور حضور داشتند، آثار برتر در بخش های مختلف معرفی شدند .

الف) فرهنگ و هنر در حاشیه نیست:

این آیین با سخنرانی محمد یزدانی، مسئول بسیج دانشجویی خراسان شمالی آغاز شد. یزدانی در این مراسم، ضمن بیان خیر مقدم به میهمانان و دانشجویان گفت: ما در این مراسم می خواهیم نشان دهیم فرهنگ و هنر در حاشیه نیست و در متن است و متن آن را جوانان استان خراسان شمالی تشکیل می دهند .
وی خاطرنشان کرد: ما امسال رشد بالایی در بهره وری از آثار ارسالی داشته ایم. در سومین دوره ی این جشنواره حدود 350 اثر در بخش های مختلف به دبیرخانه ی جشنواره ققنوس ارسال شده است که رشد خوبی را شاهد بوده ایم.

مسئول بسیج دانشجویی خراسان شمالی در ادامه گفت: از هنردوستان و هنرمندان می خواهیم به ما مشورت دهند و کمک کنند تا بتوانیم از خراسان شمالی به عنوان یک استان هنرمند استفاده کنیم.
یزدانی در پایان گفت: ضمن تشکر از تمام ترتیب دهندگان این برنامه ، امیدواریم بتوانیم با این نوع برنامه ها گامی در جهت تحقق اهداف جمهوری اسلامی برداریم.

در ادامه این آیین ، کلیپی از اهداف برگزاری جشنواره ی فرهنگی ،هنری و ادبی ققنوس نمایش داده شد.

 

ب) کسانی که هنر مقاومت را به ما آموزش دادند ، هنرمند واقعی هستند:

در بخش دیگر این مراسم ، روح الله سهرابی ، کارگردان و نویسنده ی سینما دقایقی را برای دانشجویان سخنرانی کرد.
سهرابی گفت: حضور در چنین مراسمی نشان از تفاوت دیدگاه هنرمندان ارزشی با دیدگاه "هنر برای هنر" را دارد. ستاره های واقعی که دست یابی به آنها سخت است ، ستاره هایی هستند که هنر مقاومت و رزم را بلدند و به ما آموزش دادند ، نه هنرمندان تلویزیون.
وی افزود: امیدوارم روزی برسد که تمام جوانان ما به جای آن که آرزویشان عکس گرفتن با یک هنرمند سلبریتی باشد ، شبیه شدن به جهادگران باشد.

در بخش بعدی این آیین، آثار برگزیده در بخش های مختلف معرفی شدند و از هنرمندان برتر تجلیل به عمل آمد . در بخش فیلم کوتاه به ترتیب علی بنائیان ، مهدی قربانی و امید درطومی نفرات اول تا سوم انتخاب شدند. همچنین در بخش انیمیشن محمود منصور خانی ، مرتضی رحیم زاده و احسان محمدی رتبه های برتر را از آن خود کردند.
در دو بخش تئاتر خیابانی و کاریکاتور به ترتیب اثر سحر عاشقی و خدیجه برات محمدی رتبه ی برتر را کسب کردند . در بخش پوستر ، عکس ، داستان و شعر نیز به ترتیب میترا مژگانی ، وجیهه صادقی ، محمد امین طبسی و مصطفی توفیقی موفق به کسب رتبه ی برتر شدند.

 

ج) باید حقیقت ، محور هنر قرار بگیرد:
در انتها دکتر محمد جواد نیک روش، مسئول سازمان بسیج دانشجویی کشور ،  به ارائه ی مطالبی پرداخت.
نیک روش گفت: جشنواره ی ققنوس به همت بسیج دانشجویی در سراسر کشور و در 32 استان برگزار می شود و امیدواریم این جشنواره زمینه ی شکوفایی استعداد های جوان در استان خراسان شمالی باشد.
وی خاطرنشان کرد: زبان هنر زبان قابل فهمی برای مردم تمام دنیاست. لذا می شود به این واسطه حرف حق انقلاب اسلامی را در دانشگاه ، شهر ، کشور و حتی خارج از مرزها منتشر کرد.
مسئول بسیج دانشجویی کشور ادامه داد: استعداد های فراوانی در خراسان شمالی وجود دارد از این جهت این استان یکی از استان های برتر در جشنواره ققنوس بوده است.
وی با اشاره به هنر انقلاب گفت: آن چیزی که می تواند محور هنر باشد ، حقیقت است. مسئله ای که فارغ از تمام تفاوت ها بین مردم جهان ، همه با آن ارتباط برقرار می کنند. مجموعه ی بسیج دانشجویی به عنوان مجموعه ای که پیشتاز حقیقت یابی است ، همواره در صدد رساندن حقیقت  با استفاده از حلقه ی هنر به مردم  بوده است.
محمدجواد نیک روش در پایان تصریح کرد: امیدواریم استمرار این برنامه ها باعث ترویج هنر انقلابی باشد. دیدیم که تصویر شهید حججی حتی مخالین مدافعان حرم را نیز به زانو درآورد. لذا ما باید انتقال دهنده ی هنر انقلابی به واسطه ی استعدادهایی که داریم، باشیم تا مقدمات فراگیر شدن پیام انقلاب فراهم شود
.

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار