خراسان شمالی:

بازدید مسئول سازمان بسیج دانشجویی کشور از مرکز تحقیقات شهید بجنوردی

دکتر نیک روش مسئول سازمان بسیج دانشجویی کشور سه شنبه ۱۸ اردیبهشت ماه از مرکز تحقیقات شهید بجنوردی دیدار کرد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی:دیروز سه شنبه ۱۸ اردیبهشت ماه سال جاری مسئول سازمان بسیج دانشجویی کشور از مرکز تحقیقات شهید نظم بجنوردی دانشگاه بجنورد بازدید کرد.

قبل از بازدید از مرکز تحقیقات دکتر محمد جواد نیک روش در جمع اعضای این مرکز حاضر شدند .
در این نشست صمیمانه ابتدا سید علی سید الموسوی ، مسئول مرکز تحقیقات شهید نظم بجنوردی به ایراد سخن پرداخت.
ایشان ضمن انتقاد از سیستم آموزشی موجود گفت: متاسفانه سیستم آموزشی در کشور به نحوی است که دانشجو را پرتوقع و تنبل پرورش می دهد. در چنین شرایطی بسیج دانشجویی دانشگاه بجنورد تلاش کرد تا با افتتاح این مرکز تحقیقاتی راه حلی برای مشکلات صنعت استان ، بومی سازی علم و تقویت بنیه علمی دانشجویان باشد.

سیدالموسوی خاطرنشان کرد: مرکز تحقیقات برنامه های متنوعی از جمله انواع بازدیدها و کلاس های آموزشی ، کمک به پژوهش های دانشجویی و  ارائه راه حل برای بعضی مشکلات مربوط به صنعت دانشگاه و انعقاد قرارداد با دانشگاه را در این مدت کوتاه ، در دستور کار خود قرار داده است.

 

وی افزود: مرکز تحقیقات شهید نظم بجنوردی در مجموع 9 معاونت از جمله معاونت کارآفرینی ، حقوقی ، تحقیق و توسعه ، پژوهشی و... را داراست که در این بخش ها حدود 40 دانشجو فعالیت دارند.

مسئول مرکز تحقیقات شهید نظم بجنوردی ضمن بیان داشتن پیشرفت بسیار خوب در این مرکز افزود: پروژه های مختلفی مانند ساخت دستگاه تحویل گیر قاشق، ساخت ربات های مسیر یاب، بررسی سازه های سبک ، ساخت دستگاه بلیط دهی و... را به ثمر رسانده ایم .
در ادامه این نشست دکتر محمد جواد نیک روش ، مسئول بسیج دانشجویی کشور ضمن پاسخ به سوالات تخصصی دانشجویان در حوزه اقدامات علمی بسیج دانشجویی و ابراز خرسندی از حضور در جمع دانشجویان دانشگاه بجنورد گفت: امیدواری ویژه‌ای که مقام معظم رهبری در اکثر دیدارها آن را ابراز می‌کنند، به دلیل وجود شما جوانان با روحیه جهادی و انقلابی است.

وی در ادامه افزود: این جوانان انقلابی هستند که علی رغم وجود مشکلات و موانع عزم جدی دارند و در حال پیشبرد اهداف انقلاب هستند. این‌ همان بشارت‌ و نویدهایی که مقام معظم رهبری می دهند.
 

نیک روش با تاکید براین که مشکل مالی مختص به کشور ما نیست و حتی نظام سلطه نیز درگیر آن است تصریح کرد: با وجود تمام مشکلات می‌توان گفت که مشکل اصلی کشور کمبود پول نیست بلکه سیاست های غلط در توزیع پول عامل اصلی مشکلات این حوزه است.

مسئول بسیج دانشجویی کشور کمک به حل مشکلات را موضوعی فرا جناحی دانست و تاکید کرد: خوشبختانه جوانان در دانشگاه ها در حال فعالیت های خوبی در عرصه اقتصادی و علمی هستند که باید مسئولین دانشکده به دور از نگرش های سیاسی و جناحی هرچه در توان دارند در اختیار آن ها قرار بدهند و امان از روزی که سیاست زدگی سایه بندازد در مسیر علمی کشور.

ایشان تصریح کرد: ما دنبال سیاسی کاری نیستیم بلکه دنبال کار علمی با ثبات و پایدار هستیم. قول هایی نمی‌دهیم که عملی نباشد اما در عوض با تمام توان پیگیر مشکلات و موانع کاری شما هستیم.

نیک روش با بیان اینکه وظیفه گروه‌های جهادی معطوف به حضور در روستاها و محرومیت زدایی نیست خاطرنشان کرد: باید گروه‌های جهادی علمی از از دانشگاه‌های سراسر کشور تشکیل بشوند که هدف آن‌ها برطرف کردن گیرهای فنی و علمی موجود در صنایع و واحد‌های تولیدی باشد.

مسئول سازمان بسیج دانشجویی کشور در پایان با ابراز امیدواری برای مرکز تحقیقاتی شهید نظم بجنوردی اظهار داشت: این مرکز با وجود این استعداد‌های درخشان و روحیه‌های انقلابی که هم اکنون به بلوغ رسیده است، می‌تواند بسیار کارگشا و حلال مشکلات صنایع باشد که صبر در برابر مشکلات لازمه آن است.توقع حل مشکلات به یک باره را نداشته باشید. تدریجا مشکلات رفع خواهد شد.

در پایان نیک روش با بازدید از خود مرکز تحقیقات و آشنایی با اختراعات دانشجویان ، بعضی از اقلام تولیدی را سفارش داده و همچنین به دانشجویان قول مساعدت مالی داد.

 

 

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار