شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی خطاب به رئیس مجلس

شفاف عمل کنید و پخش فیلم بررسی لایحه fatf از رسانه ملی را در دستور کار قرار دهید

شورای تببین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه های سراسر کشور در نامه ای به لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی،‌ضمن ابراز نگرانی از تبعات امنیتی لوایح سه گانه fatf، خواستار پخش فیلم جلسه بررسی این لایحه در مجلس از رسانه ملی شد.


به گزارشپایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی: شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاههای سراسر کشور طی نامه ای به رئیس مجلس شورای اسلامی ضمن ابراز نگرانی از تبعات امنیتی لوایح سه گانه fatf، خواستار پخش فیلم جلسه بررسی این لایحه در مجلس از رسانه ملی شد.

متن این نامه بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم 

ریاست محترم مجلس شورای اسلامی 
جناب آقای علی لاریجانی 
 
سلام علیکم 
ضمن آرزوی توفیق خدمتگزاری برای شما و مجموعه همکارانتان در خانه ملت، با خبر شدیم که مجلس محترم امروز لایحه fatf را به‌تصویب رسانده است از حدود دو سال قبل جنبش دانشجویی نسبت به جزئیات این لایحه و عواقب آن نگرانی خود را ابراز کرده و برخی ابعاد این لایحه را مغایر اصول امنیت ملی کشور عنوان کرده بود. حال که مجددا بنا بر بررسی این لوایح در صحن مجلس قرار گرفته است، مطالبه جدی آن است که ترتیبات لازم جهت برگزاری علنی جلسات مربوط به این لایحه و پخش فیلم آن از رسانه ملی در دستور کار قرار بگیرد.طبیعی است چنین اقدامی حداقل احترام نمایندگان ملت به اصل شفافیت و حداقل احترام حضرتعالی به افکار عمومی خواهد بود.
 
بسیار نیکوست که اگر مجلس محترم اصرار بر شفافیت مالی دارد ابتدا آن را برای ملت ایران اجرایی کرده و ابتدائیات اصول شفافیت در حوزه شفافیت آرای نمایندگان مجلس و کمیسیون ها را اجرایی کند،گویا در این حوزه هم منافع و مطالبات بیگانگان  بر منافع ملی اولویت تقدم پیدا کرده است.
 
جای سوال است که با وجود قانون مبارزه با پولشویی که  در  سال ۹۴ تصویب شد و وجود قوانین مرتبط دیگری که در این حوزه موجود است و با اندکی اصلاح میتوان آنچه مد نظر کشور در این رابطه است را تامین کرد اصرار مجلس بر بررسی این لوایح سه گانه چیست؟
 
 اف ای تی اف با وجود انجام تعهدات ایران و خروج از لیست سیاه هنوز کشورمان را در فهرست عادی قرار نداده  است که این مسئله مانع از برقراری روابط اقتصادی عادی است و گویا کشور در شرایطی قرار دارد که اگر بعد از این هم اقدامات مورد نظر آنها را انجام گرفته شود در نهایت امر ممکن است در فهرست عادی قرار بگیریم وگرنه مجدداً به لیست سیاه برمی گردیم که نتیجه آن، منع مراودات اقتصادی است بدیهی است این مسئله که نهادی مانند FATF بخواهد با فشار و سیاسی کاری مسائلی را بر کشورمان تحمیل کند مورد پذیرش نخواهد بود.موارد متعددی در این لوایح محل اشکال بسیج دانشجویی است که بارها در رسانه ها مطرح شده است و ذکر آن در این مرقومه جایز نیست.در هر حال امیدواریم مجلس در عین احترام به شفافیت و حق دانستن عموم مردم از این آزمون سربلند بیرون بیاید.
 
 
 
والسلام علی من اتبع الهدی

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار