یادواره ملی شهدای دانشجو با محوریت مدافعان حرم در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار می‌شود

معاون فرهنگی وزیر علوم هدف از برگزاری یادواره شهدای دانشجوی مدافع حرم را فرهنگ سازی سیره ی شهدا و ترویج فرهنگ ایثار دانست.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی: غفاری، معاون فرهنگی وزارت علوم در نشست خبری کنگره شهدای دانشجو که امروز در وزارت علوم برگزار شد، گفت: ۲۴ اردیبهشت یادواره ملی شهدای دانشجو به میزبانی دانشگاه فردوسی مشهد برگزار می‌شود. 

 
وی افزود: برای برگزاری این یادواره مجموعه‌های مختلف بسیج دانشجویی و وزارت علوم با یکدیگر همکاری داشتند.
 
غفاری مطرح کرد:اهمیتی که ما برای فرهنگ شهادت داریم آن را از خود شهدا آموختیم برگزاری این یادواره‌ها در مقابل از خودگذشتگی شهدا بسیار ناچیز است. فرهنگ و رویه‌ای که آن‌ها تولید کردند باید مبنا و عمل ما باشد و باید اهتمام لازم را در این زمینه داشته باشیم. 
 
معاون فرهنگی وزیر علوم یادآور شد: تا جایی که امکان دارد در زمینه فرهنگ سازی سیره شهدا تلاش می‌کنیم و فعالیت‌های زیادی نیز در این خصوص صورت گرفته که برگزاری یادواره شهدا حاصل همین تلاش است.
 
وی ادامه داد:این برنامه نیز در سطح دانشگاه ها و استان ها
برگزار گردید.
 
غفاری اضافه کرد: ۴۵۰۰ شهید دانشجو داریم که ۱۰۴ نفر آن شهدای مدافع حرم هستند که در این یادواره به صورت ویژه از خانواده‌های آنها تجلیل می‌شود. 
 
ایشان خاطر نشان کرد: این یادواره به صورت یک روزه است که علاوه بر تجلیل از خانواده‌های شهدا برنامه‌های ویژه دیگری نیز در نظر گرفته شده است. 
 
غفاری هدف از برگزاری این گونه برنامه‌ها را تبیین و ترویج سیره زندگی شهیدان، نهادینه کردن امر دفاع و شهادت که برآمده از آموزه‌های دینی است در دانشگاه‌ها عنوان کرد. 
 
معاون فرهنگی وزیر علوم در پایان اظهار داشت: تاثیری که این جشنواره‌ها در ارتقای فضای معنوی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی دارد بسیار زیاد است و تا جایی که ممکن است پیگیری خواهیم کرد که این مراسم‌ها افزایش پیدا کند. 
 

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار