استاندار خراسان جنوبی در دیدار با دانشجویان بسیجی:

آستانه تحمل مدیران و فرمانداران بالا باشد/ در مقابل انتقاد رسانه ها شکایت نکنند/برای بی‌آبی، راه‌آهن و اشتغال نیز موضع بگیرید/مسئولان باید برای رفع مشکلات مردم تلاش کرده با تفکرات سیاسی خود با مردم بخورد نکنند

استاندار خراسان جنوبی گفت : من به شرط حیات برای همکاری در زمینه اردوهای جهادی با همه وجود و درحد توان خود اعلام آمادگی می‌کنم و این همکاری باید الگویی برای سایرن مدیران استانی و شهرستانی باشد.


پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی /شب گذشته شورای تبیین مواضع بسیج دانشجوی خراسان جنوبی با حضور استاندار خراسان جنوبی در محل ناحیه بسیج دانشجویی بیرجند برگزارشد.

محمد مهدی مروج الشریعه استاندار خراسان جنوبی در این دیدار ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و میلاد حضرت علی اکبر(ع) روز جوان اظهار کرد: برگزاری اینگونه جلسات با حضور دانشجویان بسیار ارزشمند است و انشاءالله که اینگونه جلسات ادامه دار و برای رفع مشکلات استان راه حل ارائه داده شود.

 

 

استاندار خراسان جنوبی بیان کرد: من اگر شما دانشجویان و جوانان را مرد میدان ببینم و به این باور قلبی برسم که از این جمع صمیمی فارغ ازگرایشات سیاسی و حزبی دل همه شما برای این نظام،مردم، امام و رهبری میتپد و واقعا همه برای رفع مشکلات مردم درصحنه هستید تا زمانیکه در خراسان جنوبی باشم ورای از تفکرات سیاسی با همکاری شما برای تغییرات اساسی در خراسان جنوبی در همه زمینه ها تلاش خواهم کرد.

 

وی افزود : کشور ما در شرایط خاصی قرار دارد و متاسفانه روز به روز از طرف فرد دیوانه ای که رئیس جمهور آمریکا است به بهانه های مختلف مورد تحریم و قوانین ضد ایرانی قرار می‌گیرد.

 

همچنین ایشان عنوان کرد: برنامه هایی که رئیس جمهور آمریکا برای ایران دارد گاهی اوقات باعث در حالت سکون قرار گرفتن کشور ما می‌شود که گاهی اوقات این حالت سکون به نفع ما است و ما باید از این شرایط استفاده کرده و برای پیشرفت کشور خود تلاش کنیم؛باید در این شرایط خاص تصمیمات جدی گرفته و با عزم ملی برای مردم کار کنیم.

 

وی با اشاره به درخواست مردم برای حضور استاندار مانند گذشته  و معاونین وی در مساجد به دلیل در بین مردم بودن برای شنیدن مشکلات آنها،خاطرنشان کرد: من از ابتدای مسئولیت خود در بیش از 76 مسجد هنگام نمازهای جماعت حضور داشته و از نزدیک با مردم صحبت کرده و درد دل آنها راشنیده ام که در این زمینه لازم است معاونین استانداری نیز برای حضور در جمع نمازگزاران و آگاه شدن از مشکلات مردم اقدام کرده و باید معاونینی را نیز به داخل مساجد ببریم.

 

استاندار خراسان جنوبی گفت: از مردم در مناطق روستایی و شهرستان‌های استان درخواست دارم اگر از مسئولی، از بخشدار گرفته تا فرماندار انتقاد و ناراحتی دارند به خود من اطلاع دهند حتما پیگیری خواهد شد.

 

مروج‌الشریعه اظهار کرد: گاهی اوقات در مناطق روستایی به دلیل کمبود اعتبار پروژه های عمرانی نیمه کاره رها شده و در زمینه کم آبی با مشکلاتی مواجه هستیم که باید بررسی و به مشکلات رسیدگی شود و با همه این شرایط من این موضوع راقبول دارم که گاهی اوقات خیلی از منابع اعتباری استان هدر می‌رود،برخی جاها خوب عمل نکرده ایم و نقص های زیادی وجود دارد.

 

وی ادامه داد:باید این را بدانیم که دایره معظلات بسیار بالا،مطالبه گری ها متفاوت با دهه های قبل است و فضای فرهنگی کشور نیز شرایط خاص خود را دارد اما با همه این شرایط باید برای رفع مشکلات همه با هم کمک کنیم.

 

آستانه تحمل مدیران و فرمانداران بالا باشد/ در مقابل انتقاد رسانه ها شکایت نکنند

استاندار خراسان جنوبی با اشاره به مسئولیت پذیر بودن و داشتن سعه صدر از سوی مدیران، بیان کرد: فردی که در این شرایط اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و سیاسی مسئولیتی را قبول کرده باید آستانه تحمل بسیار بالای داشته باشد و در مقابل انتقاد رسانه ها صبور باشد نه اینکه با یک انتقاد رسانه از مدیر کل یا یک فرماندار، مسئول مربوطه از رسانه شاکی شود؛ شکایت کردن مدیران از رسانه ها باب را برای سایر مسئلان فراهم کرده و با هر انتقادی از سوی رسانه ها شکایت می‌کنند؛ فرمانداری که در مقابل یک انتقاد از رسانه ای شکایت کرده کار اشتباهی کرده است.

 

مروج الشریعه با بیان اینکه اردوهای جهادی یکی از بهترین کارهای دانشجویان است، بیان کرد: من به شرط حیات برای همکاری در زمینه اردوهای جهادی با همه وجود و درحد توان خود اعلام آمادگی می‌کنم و این همکاری باید الگویی برای سایرن مدیران استانی و شهرستانی باشد.

 

وی تصریح کرد: بیایید برای یکبار هم که شده این سنت را بشکنیم و همه ما فارغ از نگاه های سیاسی، فکری، جناحی و حزبی برای رفع مشکلات مردم خراسان جنوبی تلاش کنیم.

 

مسئولی که تفکر سیاسی داشته باشد رسوایش می‌کنم

استاندار خراسان جنوبی گفت: هر کجا در هر زمینه ای که حرکت نامناسبی برای عدم رفع مشکلات مردم ببینم به شرط صحت و سُقم موضوع با مسئولان مربوطه برخورد خواهم کرد و در هر کجا که مسئولان استانی تفکرات سیاسی خود را در موضوعی دخیل کنند آنها را رسوا خواهم کرد.

 

مروج الشریعه بیان کرد: گاهی اوقات بعضی برنامه ها جهت برگزاری در مکانهایی که مجاز نیست در نظر گرفته می‌شود (برگزاری جشن یا کنسرت در دانشگاه) که در این موارد باید حراست آن اداره و سازمان پاسخگو باشد که غفلت کرده که کار تا حدی که برای برگزاری جشن یا کنسرت در دانشگاهی برنامه ریزی شده پیش رفته است.

 

وی با اشاره به مشکلات خراسان جنوبی که در زمینه آب، راه آهن، ترانزیت و ... است، عنوان کرد: از روز اول مسئولیت خود برای رفع مشکلات این استان تلاش کردم اما در برخی مواقع با کمبود اعتبار مواجه بوده ایم که باعث شده است برخی از کارها انجام نشود.

 

استاندار خراسان جنوبی تاکید کرد: مسئولان باید برای رفع مشکلات مردم تلاش کرده با تفکرات سیاسی خود با مردم بخورد نکنند؛ در صورت مشاهده هر گونه تفکر و برخورد سیاسی از سوی مسئولان با مردم با مسئولان برخورد قاطع خواهم کرد.

 

مروج الشریعه با اشاره به ارتباط و نظر خودش درباره آیت الله رئیسی، گفت: هرفردی با هر تفکر سیاسی که دارد باید این را قبول کند که آیت الله رئیسی نماینده مردم خراسان جنوبی در مجلس خبرگان رهبری و تولیت آستان قدس رضوی است.

 

وی ادامه داد: ما باید از ظرفیت آیت الله رئیسی به عنوان تولیت آستان قدس رضوی برای خراسان جنوبی استفاده کنیم کمااینکه خود ایشان نیز تاکنون همکاری‌های بسیار زیادی برای خراسان جنوبی داشته اند؛ تاکنون بیش از 20 نامه برای پیگیری مشکلات خراسان جنوبی به آستان قدس رضوی فرستاده ایم که همه نامه ها بررسی شده یا در حال بررسی است.

 

اگر به دلیل مسائل سیاسی از ظرفیت آیت الله رئیسی در خراسان جنوبی استفاده نشود دلیل کوته فکری است

استاندار خراسان جنوبی گفت: در حال حاضر آستان قدس رضوی برای ساخت یک مجتمع آموزشی در منطقه مهرشهر بیرجند با ما همکاری دارد؛ اگر ما در خراسان جنوبی به دلیل مسائل سیاسی از ظرفیت آیت الله رئیسی استفاده نکنیم نشانه کوته فکری ما خواهد بود.

 

مروج الشریعه خاطرنشان کرد: همیشه برای ارتباط با مردم خودم اقدام کردم و اعتقادم بر ارتباط رو در رو با مردم است؛ ارتباط با مردم را از کانال مدعیان مردم انتخاب نکرده ام.

 

دعوت از خراسان جنوبی برای عرضه محصولات در نمایشگاه اتحادیه اروپا

وی با اشاره به ظرفیت خراسان جنوبی در زمینه صنعت صنایع دستی بیان کرد: یکی از استراتژی‌های من برای سبد سوغات زائر در خراسان رضوی پیدا کردن جایگاهی برای عرضه محصولات و صنایع دستی خراسان جنوبی بوده است و عید امسال با عرضه محصولات خراسان جنوبی در نمایشگاه خراسان رضوی این استراتژی تا حدودی محقق شد ضمن اینکه از این نمایشگاه شرایطی برای حضور محصولات خراسان جنوبی در نمایشگاه اتحادیه اروپا فراهم و دعوت به حضور شده ایم که این فرصت بسیار مهم است معاونین استانداری با حضور در این نمایشگاه و عرضه محصولات خراسان جنوبی ان‌شاءالله نتایجی اقتصادی خوبی برای استان به همراه خواهند داشت.

 

استاندار خراسان جنوبی گفت: خراسان جنوبی در زمینه گوهر سنگها بسیار غنی است و در حال پیدا کردن سرمایه گذار در این زمینه هستیم؛ به افرادی که در این استان پرچم دار توسعه هستند و منابع مالی ندارند کمک مالی می‌کنم که کارشان را توسعه داده و به نتیجه برسد.

 

وی خاطرنشان کرد: سازمان همیاری شهرداری یکی ازظرفیت هایی است که میتوان از آن به عنوان یک استارت آپ برای توسعه خراسان جنوبی استفاده کرد.

 

مروج الشریعه بیان کرد: مشکل بی آبی در خراسان جنوبی درد بزرگی است و باید برای تامین آب در استان راهکار ارائه داد؛ اصلاح اگوی مصرف درست است اما تا به نتیجه برسد زمان بر بوده و باید برای خراسان جنوبی به فکر تامین آب بود و این به فکر بودن به هیچ وجه با انتقال آب از دریای عمان تناقض ندارد.

 

استاندار خراسان جنوبی با اشاره به کمبود فضای تفریح و فرح بخشی که در شان مردم خراسان جنوبی باشد، عنوان کرد: باید برای فراهم کردن فضای مفرح برای مردم استان اقدام شود؛ شاد بودن مردم و داشتن فضای تفریحی مناسب به معنای برگزاری کنسرت نیست و کنسرت هم به معنای رقص نیست.

 

وی با بیان اینکه دانشگاه برای برگزاری مراسم جشن شرایط خاص خود را دارد و باید قوانین رعایت شود، گفت: آیا قشر دانشجو و مردم که برای برگزاری کنسرت موضع گرفته اند تاکنون برای مشکل بی آبی، ترانزیت، راه آهن، اشتغال و ... در استان موضع گرفته اید؟

 

مروج الشریعه بیان کرد: به مقام معظم رهبری و رئیس مجلس شورای اسلامی درباره مشکل کم آبی و مشکلات اقتصادی خراسان جنوبی نامه نوشته و صحبت کرده ام؛ طی گفتگویی به رئیس مجلس شورای اسلامی گفته ام که این قوانین و بودجه هایی که می‌نویسید دردی از مردم خراسان جنوبی را برطرف نخواهد کرد باید برای رفع مشکلات در این استان کارهای اساسی صورت گیرد.

 

استاندار خراسان جنوبی اظهار کرد: یکی از معادن خراسان جنوبی وجود نخبگان و نقدینگی حاصل از محصولات کشاورزی استراتژیک از جمله زرشک است که متاسفانه از استان هدر می‌رود و اقدامی برای آن صورت نگرفته است.

 

وی در مقابل درخواست نماینده دانشگاه صنعتی بیرجند از عدم امکانات صنعتی در این دانشگاه قول برگزاری اردویی برای بازدید دانشجویان دانشگاه صنعتی بیرجند از واحد های صنعتی مستقر در مشهد را داد و گفت: یکی از اردوهای دانشگاه راهیان نور است اما راهیان نور می‌تواند مصادیق دیگری نیز داشته باشد.

 

استاندار خراسان جنوبی با توجه به درخواست نماینده دانشگاه فرهنگیان برای حضور این دانشجویان در نمایشگاه های صنایع دستی استانی و عرضه محصولات، بیان کرد: برای برپایی نمایشگاهی از صنایع دستی دانشجویان دانشگاه فرهنگیان مکانی در نظر گرفته شود که این دانشجویان صنایع دستی خود را عرضه کنند.

 

در این جلسه که بیش از سه ساعت طول کشید استاندار به برخی از سوالات و درخواست های دانشجویان پاسخ داد و قرار شد برای رسیدگی به سایر درخواستهای دانشجویان که بیان مشکلات مردم بود جلسه دیگری در زمان مناسب در نظر گرفته شود.

 

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار