نشست مشترک هیات رئیسه دانشگاه یاسوج و دانشگاه علوم پزشکی استان کهگیلویه و بویراحمد

نشست مشترک دانشگاه یاسوج و دانشگاه علوم پزشکی یاسوج برگزار شد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی:درابتدای این نشست که با حضور هیات رئیسه و مدیران هر دو سازمان برگزار شد، رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت:

دو دانشگاه می‌توانند با بهره‌گیری از پتانسیل اعضای هیات علمی، برنامه‌ها و پروژه‌های مشترک تحقیقاتی داشته باشند.

دکتر ایلامی اضافه کرد:ارتقاء منابع انسانی آموزش عالی ، خلق ثروت از شرکت‌های دانش‌بنیان و راه‌اندازی رشته‌های مشترک با تاکید بر علوم و فناوری نوین ازجمله زمینه‌های همکاری مشترک خواهد بود.

وی افزود: استفاده از امکانات فرهنگی، رفاهی، ورزشی و آزمایشگاهی هر دو دانشگاه نیز مدنظر قرار خواهد گرفت.

در ادامه نشست سرپرست دانشگاه یاسوج همدلی بین دو دانشگاه را به سود همگان دانست و گفت: در اکثر کشورهای دنیا دانشگاه‌های بهداشت و درمان از دانشگاه‌های حوزه علوم جدا نیست و بسیاری از پروژه‌های تحقیقاتی با همکاری محققین دو حوزه انجام می‌شود.

دکتر عریان اضافه کرد: استفاده ازظرفیت خیرین و موقوفین نیز از مسائل مهم و زمینه‌ساز همکاری دوطرفه خواهد بود.

سرپرست دانشگاه یاسوج، کمبود زیرساخت‌های رفاهی مناسب برای استفاده بهتر از توان اعضای هیات علمی را یک مشکل جدی دانست و عنوان کرد:وجود یک شهرک دانشگاهی در شهر یاسوج و تامین مسکن برای اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها، به استقرار بیشتر این افراد در مرکز استان و بالا بردن کیفیت آموزش و پژوهش کمک شایان خواهد نمود.

ایجاد فرصت‌های مطالعاتی مشترک و ایجاد کارگروه روابط بین الملل مشترک از جمله دیگر مباحث مطرح‌شده از سوی دکتر عریان بود.

گفتنی است در راستای افزایش سطح همکاری‌ها به پیشنهاد رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان، دکتر احمد عریان، به عنوان عضو هیات موسس مرکز تحقیقات عوامل اجتماعی موثر بر سلامت و دکتر رامین مرادی نیز به عنوان عضو افتخاری این مرکز انتخاب شدند.

 

 

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار