اولین اردوی جهادی بعد از تعطیلات نوروز97

اعزام تیم پزشکی شهید جلیل دانشگاه علوم پزشکی یاسوج به مناطق محروم

فاز دوم اعزام گروه های جهادی به مناطق محروم استان کهگیلویه و بویراحمد پس از ایام نوروز با اعزام تیم کامل پزشکی شهید جلیل دانشگاه علوم پزشکی یاسوج آغاز شد.


به گزارش  پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی :فاز دوم اعزام گروه های جهادی به مناطق محروم استان کهگیلویه و بویراحمد پس از ایام نوروز با اعزام تیم کامل پزشکی شهید جلیل دانشگاه علوم پزشکی یاسوج به مناطق محروم آغاز شد.

 استان کهگیلویه و بویراحمد به دلیل اینکه شغل اغلب جمعیتش کشاورزی و دامپروری است در اقسا نقاط این استان به صورت پراکنده و در روستاها در کنارهم زندگی می کنند، اما به علت شرایط جغرافیایی و کوهستانی بودن بیشتر این روستاها و دوری از مراکز شهرها و همچنین هزینه های گزاف مراجعه به شهر، دسترسی های لازم را به تجهیزات درمانی،پزشکی،داروخانه و... ندارند.

 

بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی پس از اعزام تیم های جهادی خود در نوروز 97 و شناسایی روستاهای محروم بخش های مختلف استان پس از ایام نوروز فاز دوم اعزام گروه های جهادی خود را با اعزام تیم کامل پزشکی شهید جلیل به مناطق محروم روستای گردنگاه و روستاهای حومه آن شامل چنگ،دره بنگرو،انارک و آبلون در بخش لوداب آغاز کرد.

 

این روستاها از توابع بخش لوداب شهرستان بویراحمد در فاصله 100 کلیومتر شهر یاسوج مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد دارای جمعیت 800 نفری هستند.

 

گروه جهادی شهید جلیل در قالب تیم های پزشک عمومی (یک پزشک مرد و دو پزشک خانم)، پزشک متخصص داخلی،داندانپزشک، پرستاری،مامایی، دارو و مشاوره در اردویی سه روزه که در سرکشی به این مناطق داشت به بیش از 540 بیمار ارائه خدمات رایگان اعم از معاینه و توزیع دارو کرد.

 

همچنین با برنامه ریزی های انجام شده و شناسایی روستاهای محروم توسط معاونت سازندگی بسیج دانشجویی  و اعلام آمادگی پزشکان علاقمند، تیم های پزشکی بیشتر در قالب اردوهای جهادی طی هفته های آینده به مناطق محروم سرکشی و به نیازمند و بیماران مناطق هدف ارائه خدمات خواهند کرد.

 

 

 

 

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار