محمدامین سلیمی:

تشکیل کمیته تخصصی بررسی نواقص مدیریت آب توسط شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی

دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی با اشاره به مشکلات کم‌آبی در برخی از شهرها، گفت: کمیته تخصصی بررسی نواقص مدیریت آب ذیل شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی با محوریت چند استان و با همکاری قرارگاه شهید احمدی روشن تشکیل خواهد شد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی: محمد امین سلیمی دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی کشور گفت: یکی از مسائل جدی و معضلات ریشه‌ای که دامن برخی استان‌های مرکزی و جنوبی کشور را به شکل عمیق تری گرفته کمبود طبیعی آب و  مشکلاتی است که به تبع آن بوجود می آید و آنچه مورد اعتراض مردم و عمدتا کشاورزان این مناطق است  رعایت عدالت در توزیع آب و استفاده بی رویه آب در برخی صنایع است. 

وی ادامه داد: متاسفانه بسیاری از رسانه‌های کشور تدبیر درستی در اطلاع رسانی و پوشش اعتراضات مردمی در این حوزه را اتخاذ نکرده اند که مانند بسیاری از مسائل دیگر زمینه سوءاستفاده معاندین و رسانه‌های فرصت طلب را فراهم کرده است که البته در این میان یکی از مقصرین صدا و سیما است.
 
سلیمی تصریح کرد: به همین منظور کمیته تخصصی بررسی نواقص مدیریت آب ذیل شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی با محوریت استانهای اصفهان، خوزستان، یزد، کهکیلویه و بویر احمد، چهارمحال و بختیاری، هرمزگان، کردستان و سیستان و بلوچستان و با همکاری قرارگاه شهید احمدی روشن که متولی مطالعات و پیگیری‌های تخصصی و علمی در بسیج دانشجویی است تشکیل خواهد شد.
 
وی گفت: بررسی علمی مسائلی همچون طرح‌های احداث سد، انتقال آب و مصارف جدید در مناطق بالادست، نحوه استفاده از ظرفیت‌های بومی در مدیریت آب، ارزیابی شیوه‌های ذخیره سازی فعلی، بررسی ساختارهای دولتی و حاکمیتی در این حوزه و پیگیری و پوشش اعتراضات مردمی و انتقال آن به مسئولین امر از ماموریت های این ستاد خواهد بود
 
دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی افزود: اعتقاد داریم برخورد سیاسی و امنیتی با این گونه بحران‌های اجتماعی در دراز مدت ریشه فجایع جبران ناپذیری را به دنبال خواهد داشت و باعث از دست رفتن سرمایه های مادی و معنوی کشور خواهد شد.
 
وی اظهار داشت: به طور حتم در این مسیر به یاری همه رسانه و تشکل‌های انقلابی نیازمند خواهیم شد و از حضور فعال همه آنان استقبال خواهیم کرد.

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار