خلیل آزاد در آغاز به کار پویش تجربه اعتماد در شیراز:

دولت به‌جای پاسخگویی با طرح بحث‌های فرعی، فرار رو به جلو می‌کند

نماینده جامعه اسلامی دانشگاه های شیراز گفت: اقتصاد مقاومتی این ظرفیت را دارد که با رفع تحریم داخلی توسط مردم و مسئولان، تحریم خارجی را نیز بی‌تاثیر کند.


پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی /حسن خلیل آزاد در نشست خبری پویش دانشجویی «تجربه اعتماد» که به میزبانی مدیریت فضای مجازی و رسانه بسیج دانشجویی فارس برگزار شد با بیان اینکه چرا باید در کشور تورم، وابستگی به نفت خام و مشکلات اقتصادی باشد، ابراز داشت: ما هم تحریم داخلی داریم و هم تحریم خارجی، تاثیرات تحریم خارجی 20 درصد، اما تحریم داخلی که به دست خود مسئولان و مردم اتفاق می‌افتد، 80 درصد است.

وی ادامه داد: اقتصاد مقاومتی این ظرفیت را دارد که با رفع تحریم داخلی توسط مردم و مسئولان، تحریم خارجی را نیز بی‌تاثیر کند.

نماینده جامعه اسلامی دانشگاه های شیراز افزود: برخی‌ها به اشتباه فکر می‌کنند که اقتصاد مقاومتی، اقتصاد ریاضتی است، در حالی که این‌طور نیست و جنبش دانشجویی با همکاری رسانه‌ها باید محورهای اقتصاد مقاومتی، حمایت تولید ملی و کالای ایرانی، مطالبه از مسئولان برای بالا بردن کیفیت تولیدات داخلی، مقابله با واردات کالاهای مشابه خارجی و... را تبیین و پیگیری کنند.

به گفته وی در برخی کشورها با پس‌انداز 20 ماه حقوق می‌توان یک خودرو تهیه کرد اما در کشور ما این امکان وجود ندارد.

این فعال دانشجویی به اثرات تولید داخلی اشاره کرد و گفت: افزایش موجودی کالا، کاهش تورم و متعادل کردن سطح قیمت‌ها، کاهش وابستگی به کالای خارجی با حمایت از کالای داخلی، کاهش نیاز به ارز، افزایش اشتغال و درآمد و همینطور افزایش درآمد دولت و کاهش وابستگی به نفت خام از جمله این موارد است.


انتهای پیام/

ارسال نظر


captcha