محسن‌زاده در آغاز به کار پویش تجربه اعتماد در شیراز:

با اقتصاد مقاومتی می‌توان تحریم‌های خارجی را بی‌تاثیر کرد/ هر زمان با دشمن از راه تعامل وارد شدیم خنجر خوردیم

مذاکرات هسته‌ای یک فایده داشت که کسب تجربه بدعهدی و دشمنی آمریکا بود در مذاکرات جدید که بحث توان موشکی و حضور ایران در کشورهای منطقه مطرح می‌شود، جنبش دانشجویی و مردم با وجود تجربیات گذشته باید از تحمیل خسارات جلوگیری کنند.


پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی /امیرحسین محسن‌زاده نماینده بسیج دانشجویی دانشگاه های شیراز در نشست خبری پویش دانشجویی «تجربه اعتماد» با حضور نمایندگان 4 تشکل دانشجویی دانشگاه شیراز ظهر امروز برگزار شد با اشاره به مذاکرات انجام شده در برهه‌های مختلف ازجمله قرارداد کنسرسیوم پس از کودتای 28 مرداد، قرارداد الجزایر، قطعنامه 598 و پیمان سعدآباد، اظهار‌ داشت: کشور ما در گفت‌وگو و مذاکره با دشمن تجربه کمی ندارد و در مذاکرات هسته‌ای که منتج به برجام نیز شد، شاهد بودیم که با کوتاه آمدن از مواضع و انجام تعهدات اما باز هم از سمت مقابل عهد‌شکنی شد و مغایر با روح قرارداد اقدام کردند.

نماینده بسیج دانشجویی دانشگاه های شیراز ادامه داد: تجربیات گذشته ایجاب می‌کند که از مذاکرات جدید بترسیم و نگران به خطر افتادن منافع ملی باشیم.

وی با اشاره به اینکه ما هر وقت از موضع قدرت وارد شدیم، دشمن را به عقب‌نشینی وادار کردیم و هر زمان که از موضع ضعف، دوستی و اعتماد در صحنه حاضر شدیم خنجر خوردیم، افرود: مذاکرات هسته‌ای یک فایده داشت که کسب تجربه بدعهدی و دشمنی آمریکا بود در مذاکرات جدید که بحث توان موشکی و حضور ایران در کشورهای منطقه مطرح می‌شود، جنبش دانشجویی و مردم با وجود تجربیات گذشته باید از تحمیل خسارات جلوگیری کنند.

این فعال دانشجویی خاطرنشان کرد: دانشجو از عناصر تاثیرگذار جامعه است و جنبش دانشجویی نیز در بزنگاه‌ها نقش تعیین‌کننده‌ای در کشور داشته و هم‌اکنون نیز با جریان‌سازی، تحرک‌بخشی به جامعه، گفتمان‌سازی و... باید یادآور تجربه برجام باشد و اینکه راه حل مشکلات کشور همانطور که رهبری معظم تاکید دارند، نگاه به داخل و استفاده از توانمندی کشور است، برای همین شعار چند سال اخیر نیز با اقتصاد مقاومتی گره خورده است.

محسن‌زاده با بیان اینکه شلوغی‌های دی‌ماه سال گذشته نشان داد که درخواست مردم حل مشکلات معیشتی، رفع گرانی، تورم و... است، هرچند که مورد سوء‌استفاده برخی‌ها هم قرار گرفت، تاکید کرد: همه مردم باید بخواهند تا با پیگیری سیاست‌های اقتصاد مقاومتی مشکلات حل شود، در غیر این‌صورت وضعیت مردم بدتر می‌شود و مسئله اقتصادی نیز نباید موجب شود که مسئولان ما به فکر مذاکره با کسانی بیفتند که هیچ صداقتی ندارند و قابل اعتماد نیستند.

وی تصریح کرد: حل مشکلات کشور را در مذاکرات دیدند در حالی که پس از گذشت چند سال همچنان مورد تهدید و تحریم قرار می‌گیریم، 20 روز دیگر نیز رئیس جمهور آمریکا قرار است خروج یا عدم ایالات متحده آمریکا از برجام را اعلام کند.

نماینده بسیج دانشجویی دانشگاه های شیراز در پخش پایانی سخنان خود با اشاره به  اهداف پویش «تجربه اعتماد» که پیگیری مطالبات معیشتی مردم، تبیین سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و زیر سؤال بردن خط مذاکرات جدید است، افزود: این پویش با همکاری تشکل‌های انقلابی دانشگاه شیراز از شهر شیراز آغاز شده است و با پیوستن دیگر شهرها به یک حرکت جمعی در کشور تبدیل خواهد شد.

وی برنامه‌های این پویش را اکران مستند، برپایی پاتوق‌های مطالبه‌گری با حضور مسئولان، جلسات دانشگاهی با حضور سخنرانان کشوری و ... عنوان کرد که از امروز تا 22 اردیبهشت ادامه خواهد داشت.

 

انتهای پیام/

ارسال نظر


captcha