مسئول بسیج دانشجویی کازرون:

مردم کازرون رسانه های بیگانه را نامحرم می دانند/ تحلیل غیرکارشناسانه نماینده شیراز موجب عصبانیت مردم شد

مسئول بسیج دانشجویی کازرون گفت: یکی از نمایندگان شیراز با تحلیلی غیرکارشناسانه خود که انگیزه مردم از حضور در خیابان‌ها را مسائل معیشتی دانسته بود موجب عصبانیت بیش از پیش مردم شده بود؛ لذا ضروری است استاندار فارس هر چه زودتر در شهرستان حاضر شده و به صورت اقناعی با نمایندگان مردم سخن بگوید.


پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی /محسن رحمانی مسئول بسیج دانشجویی شهرستان کازرون در گفتگو با خبرنگار ما با اشاره به تجمعات روزهای اخیر مردم این شهرستان، اظهار داشت: مسئله از خردادماه سال پیش آغاز شد؛ آنجا که زمزمه پیگیری جدایی بخش های کوهمره نودان و چنارشاهیجان از کازرون و تشکیل شهرستانی جدید به نام «کوهچنار» توسط نماینده مردم شهرستان کازرون در رسانه ها پیچید و دهان به دهان شد.

وی افزود: این طرح همان ابتدا موافقین و مخالفینی جدّی داشت؛ مخالفان ایجاد شهرستان جدید، طرح را غیرکارشناسی، فاقد توجیه علمی و قانونی و دارای ابهامات فراوان می دانستند موافقان تحقق شهرستان جدید را موجب استقرار ادارات مستقل و بودجه بیشتر، رفع مشکل اشتغال و در نهایت پیشرفت و توسعه می دانستند.

مسئول بسیج دانشجویی شهرستان کازرون گفت: همان زمان بسیج دانشجویی شهرستان کازرون از موافقان و مخالفان طرح مذکور  دعوت کرد تا در یک فضای منطقی و به دور از احساس، در این خصوص به بحث و گفتگو بنشینند که متاسفانه موافقین طرح حاضر به حضور در این نشست نشده و جلسه با حضور دو تن به عنوان موافق طرح و یک نفر به نمایندگی نماینده از بخش کوهمره نودان برگزار و به صورت زنده از رسانه های محلی برای مردم پخش شد.

وی بیان داشت: این مباحث آن زمان در حالی نُقل محافل شده بود که نماینده شهرستان 1 سال و نیم قبل در اسفندماه 94 در تریبون نمازجمعه کازرون شایعات پخش شده مبنی بر جدا کردن زادگاه خود چنارشاهیان  و ایجاد شهرستان جدید را شدیداً تکذیب کرده و آن را ساخته کسانی خوانده بود که می خواستند وی را در ایام انتخابات تخریب کنند.

رحمانی با اشاره به مسکوت ماندن موقت طرح ایجاد شهرستان جدید «کوهچنار» در آن زمان که در پی انتقادات موجود با حاشیه رفته بود، یادآور شد: شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی کازرون پس از مطرح شدن این طرح طی دو نامه کتبی و رسمی یکی در تاریخ 5 دی ماه 96 و دیگری در تاریخ 7 فروردین ماه 97  از نماینده شهرستان کازرون در مجلس شورای اسلامی دعوت کرده بود تا با حضور در میان دانشجویان به سوالات آنان پاسخ دهد اما متأسفانه ایشان تاکنون هنوز به این دعوت پاسخی نداده است.

وی خاطرنشان کرد: در روزهای پایانی بهمن سال گذشته مجدداً زنگ این طرح این بار با ابعاد گسترده تری به صدا درآمد و حتی گفته شد در کمیسیون های مختلف وزارت کشور و هیئت دولت نیز پیش رفته است.

این فعال دانشجویی افزود: موج اعتراضات و انتقادات مخالفین مجددًا به راه افتاد تا اینکه در هفته سوم فروردین ماه امسال مدیر کلّ تقسیمات کشوری وزارت کشور تصمیم گرفت شخصاً راهی شهرستان شود که وی با حضور خود در شهرستان  از نزدیک طی دو روز به صورت میدانی به بررسی مسائل پرداخت.

وی گفت: پس از آنکه مدیر کلّ تقسیمات کشوری وزارت کشور برای اعلام نتیجه قطعی راهی پایتخت شد بازار شایعات روز به روز داغ تر شد و متأسفانه مسئولی از استانداری یا وزارت کشور به این شایعات پاسخ نداد تا اینکه متأسفانه مردم به دعوت برخی گروه‌های سیاسی و اجتماعی و سازمان‌های مردم نهاد در قالب تجمعات خیابانی که نهادهای مربوطه همواره بر غیرقانونی بودن آن تأکید داشتند، خواستار پیگیری مطالبات خود شدند.

رحمانی گفت: مردم کازرون در این تجمعات که پنج روز در میدان اصلی شهر، روبروی فرمانداری و در نهایت مصلای نمازجمعه برگزار شد به عملکرد دولت تدبیر و امید و نماینده مجلس انتقاد داشته و خواستار توقف و یا اصلاح طرح بودند امّا متاسفانه رسانه های ضدانقلاب از همان ابتدا سعی کردند با وارونه جلوه دادن این تجمعات و انعکاس برخی شعارهای خاص، آن را بر علیه نظام جلوه دهند.

مسئول بسیج دانشجویی شهرستان کازرون، هوشیاری کامل نمایندگان جریانات مختلف سیاسی و اجتماعی را ضرورتی انکارناپذیر دانست و تصریح کرد: خواص سیاسی باید بدانند که ضدّانقلاب همواره مثل لاشخورهای سیاسی در کمین نشسته و در صدد سوء استفاده می باشد و لذا می بایست در تصمیم گیری بسیار سنجیده عمل کنند که بسیج دانشجویی در بیانیه هشداراهای لازم در این خصوص را ارائه داده بود.

وی با انتقاد شدید از برخی افراد سودجو که قصد به انحراف کشاندان مطالبات مردم را دارند، گفت: در این میان برخی با مطرح کردن مسائلی مثل «استان فارس غربی به مرکزیت کازرون» ضمن سوء استفاده از احساسات پاک مردم، بر شعله ور شدن این تجمعات دمیدند و مطالبات را به انحراف کشاندند.

رحمانی با انتقاد از انغعال دولتمردان و نماینده مجلس در قبال این مسئله، اظهار داشت: مسئولان دولتی و نماینده با سکوتشان موجب تقویت حضور مردم شدند؛ همچنین یکی از نمایندگان شیراز با تحلیلی غیرکارشناسانه خود که انگیزه مردم از حضور در خیابان‌ها را مسائل معیشتی دانسته بود موجب عصبانیت بیش از پیش مردم شده بود؛ لذا ضروری است استاندار فارس هر چه زودتر در شهرستان حاضر شده و به صورت اقناعی با نمایندگان مردم سخن بگوید.

مسئول بسیج دانشجویی شهرستان کازرون با تشریح سوابق انقلابی و مذهبی مردم کازرون، یادآور شد: مردم شهرستان کازرون در جریان حضور انگلیسی ها در جنوب ایران، این استعمارگران را حقیر کرده ند، جزو 11 شهر در کل کشور بودند که در جریان مبارزات انقلابی در آن حکومت نظامی اعلام شد و در این راه 11 شهید تقدیم نهضت امام نمودند و در دوران دفاع مقدس نیز خون هزار و 300 نفر از بهترین مردانش را در راه ابیاری درخت انقلاب اهدا کرده و در جریان دفاع از حرم اهل بیت (ع) نیز خوش درخشیده و همواره در مسیر انقلاب حرکت کرده اند؛ لذا طبیعی است که استکبار جهانی از مردم این شهر کینه و عقده در دل داشته باشد و مطالبات را اینگونه جلوه دهند.

وی با بیان اینکه مردم شهرستان کازرون رسانه های بیگانه را نامحرم می دانند، اظهار امیدواری کرد دولت با تصمیمی راهگشا که مطالبات همه در آن در نظرگرفته شده باشد، لبخند را بر لبان مردم برگرداند.

انتهای پیام/

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار