جلسه شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی کرمانشاه برگزار شد

جلسه شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان کرمانشاه با موضوع « مطالبه گری برای مردم زلزلزله زده سرپل ذهاب»، در سالن جلسات سازمان بسیج دانشجویی کرمانشاه برگزار شد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی: در ابتدای این نشست، گزارشی از فضای عمومی کشور و دانشگاه ها بخصوص وضعیت دانشگاه های استان کرمانشاه ارائه شد.

در این جلسه موضوعات مختلف روز، مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در ادامه این جلسه مسئولان بسیج دانشجویی دانشگاه‌های استان کرمانشاه به بیان نقطه نظرات خود در رابطه با موضوع جلسه پرداختند.

 صلاح الدین  قره تپه، مسئول سازمان بسیج دانشجویی کرمانشاه در این نشست با بیان اینکه دشمن به دنبال این است تا با حمایت برخی از چهره ها و منجی نشان دادن آنها در مراکز تصمیم گیری نظام نفوذ کند اظهار داشت: دشمن در تلاش است تا بدون حضور فیزیکی و نظامی در کشور به اهداف خود که نتوانسته سال ها به آن دست یابد برسد که این نشان می دهد دانشجویان بسیجی نقش مهمی در راستای روشنگری در محیط دانشگاهی دارند.

 

مسئول سازمان بسیج دانشجویی کرمانشاه  گفت: آدمها در هر جامعه و اجتماعی که زندگی می‌کند وظایف و مسئولیت هایی بر عهده داردکه اگر به درستی انجام نشود باعث اختلال در روند رشد خانواده و جامعه می شود. باید دانست جامعه‌ای به رشد و بالندگی می رسد که افراد آن جامعه وظایف خود را به موقع و به درستی انجام دهند.

قره تپه بیان داشت: آنچه لازم است مورد تاکید قرار گیرد. وظیفه مهمی است که بر عهده داریم و آن مطالبه‌گری یا دفاع از حقوق‌مان می باشد. آدمی به طور عام، موجودی مطالبه گر است اما یکی از مهمترین عواملی که باعث مطالبه‌گر نبودن مردم یا سست شدن این اراده می شود بر گرفته از فرهنگی است که در جامعه ایجاد شده است.

وی گفت: اینکه مردم به‌درستی از حقوقشان آگاهی ندارند و نمی‌دانند چه حقوقی را می توانند داشته باشند و همچنین نبود شجاعت و شهامت مطالبه‌گیری از منابع بالاتر، مشکلات و مسائل روزمره و یا مشغله کاری که همه مردم با آن درگیرند عوامل مهمی در پیگیری‌نکردن مطالباتشان است و در واقع از پیگیری و مطالبه واهمه ای ناخودآگاه هم دارند.

 

این مسئول گفت: مطالبه‌گری از حقوق اولیه مردم است و به همه شهروندان مربوط است.اما اکثر مردم به‌دلیل آگاهی نداشتن از حقوق شهروندی، ارباب رجوعی و اجتماعی‌شان و تاثیر آن بر زندگی و اجتماع و با بیان « نمی‌دانیم و اطلاع نداریم کجا برویم و به چه ی بگوییم» کمتر از این حق استفاده می‌کنند. مقام معظم رهبری در این باره رهنمودهای بسیار خوبی دارند. ایشان می فرمایند: انسان باید بگوید،تذکر بدهد و بخواهد،امکان ندارد یک مجموعه چیزی را بخواهد و در نظامی مثل نظام ما که نظام مردم سالاری و انتخاب است تحقق پیدا نکند،بالاخره تحقق پیدا خواهد کرد.

مسئول سازمان بسیج دانشجویی کرمانشاه  خاطرنشان کرد: دانشجو نباید نسبت به مسائل مختلفی که در جامعه می بیند بی تفاوت باشد و باید برای واقعیت سازی تلاش کند.

 

قره تپه عنوان کرد: دانشجو نباید در لاک محافظه کاری قرار گیرد و مسئولین از گفتن حق از سوی دانشجو نباید واهمه داشته باشند . البته خطوط قرمز و اسلام باید توسط دانشجو رعایت شود.

 

وی گفت: دانشجویان در مورد ناقصی ها و نا عدالتی ها نباید سکوت کنند، حرف دل مردم را زدن باید افتخار تلقی شود، چون مردم صالح در دیدگاه اسلام خلیفـة الله هستند.

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار