نیک روش در جمع مسئولان نواحی بسیج دانشجویی:

بسیجیان به واسطه باور قلبی پرچم انقلاب را بالا نگه داشته‌اند/ بسیج طرح حضرت امام (ره) برای امت سازی بود و کسی نباید آن را کلیشه ای بداند

مسئول سازمان بسیج دانشجویی گفت: هزاران برنامه در بسیج دانشجویی توسط بسیجیان بدون هیچ چشمداشت مالی انجام می‌شود. این جوانان بدون هیچ حمایتی اما بواسطه باور قلبی پرچم انقلاب را بالا نگه داشته‌اند.


پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی / دکتر محمدجواد نیک‌روش، مسئول سازمان بسیج دانشجویی کشور در جلسه هم‌اندیشی مسئولین نواحی استانی و معاونین سازمان بسیج دانشجویی با بیان اینکه ما معتقدیم که تغییر و تحول نیازمند یک تحول گفتمانی است، اظهار داشت: این مهم نیازمند تغییر نگاهمان نسبت به بسیج دانشجویی است.


وی خاطرنشان کرد: در صورتیکه بخواهیم همان سوال‌های قبلی را با قرائت قبلی ببینیم احتمالا به همان پاسخ های قبلی می رسیم. لذا باید خوانش جدید از مسائل قبلی داشته باشیم.


نیک روش تاکید کرد: اگر بتوانیم در این دوره جدید نگاه‌ها را عوض کنیم و نگرش‌ها را تغییر بدهیم در این زمان است که هر کسی می‌داند در هر جایگاهی که قرار گرفته چطور باید راهبردها و سیاست‌های خودش را لحاظ کند.
رئیس سازمان بسیج دانشجویی تصریح کرد: پس ما نیازمند تغییر نگاه هستیم تغییر نگاه می‌تواند خوانش را از یک مفهوم رایج و کلیشه‌ای تغییر بدهد.


مسئول سازمان بسیج دانشجویی با بیان اینکه برخی تصور می‌کنند که بسیج تمام شده است و یا بسیج برای 30 سال قبل بوده حتی بعضی‌ها می‌گویند مدل نظام انقلاب اسلامی عوض شده است، گفت: علت تمام این حرفها این است که این افراد با مرور زمان نگاهشان را تغییر نداده‌اند.


عضو هیئت علمی دانشگاه جامع امام حسین(ع) بیان کرد: بسیج طرح حضرت امام(ره) برای امت‌سازی بود و کسی نباید آن را کلیشه‌ای و تکراری بداند. اگر با این نگاه بسیج فعلی را بررسی کنیم باید ببینیم چقدر توانسته ایم بازوی ولایت و امام برای امت‌سازی باشیم. هر اندازه که با این شاخص‌ها فاصله داشتیم بدانیم که به همان میزان بسیجی نیستیم.


وی تصریح کرد: طبق فرمایش حضرت آقا، ولایت یعنی همبستگی فکری و عملی. و ما چون همبستگی فکری نداریم عملی هم پیدا نمی‌کنیم و این همبستگی زمانی به اوج خود می‌رسد که ما به اتحاد فکری با ولی دست یابیم.


نیک روش با بیان اینکه همگی حتما نیازمند تحول دائمی هستیم، گفت: برای اطمینان از اتقان مسیر و حرکت و گفتمان نیازمند نگاه منظومه ای به معارف اسلام، انقلاب اسلامی و امامین انقلاب اسلامی هستیم.


مسئول سازمان بسیج دانشجویی با بیان اینکه الگوهای رفتاری با توجه به ماهیت روابط در الگوی امامت - امت از جنس خط مش‌گذاری، سیاست‌گذاری و بهره گیری از ابزارهای زمام داری‌ است، افزود: البته این نگاه های کلان نباید باعث شود از مسائل جزئی غافل شویم. چرا که خیلی وقت‌ها اتقاقات بزرگ با یکسری اقدامات ساده و کوچک انجام می‌گیرد که نیازمند عزم جدی و همت است.


وی در پایان عنوان کرد:  سیاست‌های ما بیشتر از این که ابلاغی باشد اعمالی خواهد بود و الزامات آن هم عملی است و این نگاه نیز همانطور که الزاماتی دارد آثاری هم دارد و این امر در هر تغییر و تحولی طبیعی است.
 

ارسال نظر


captcha
پربازدید ها
آخرین اخبار