بیانیه بسیج دانشجویی دانشگاه های اردبیل در پی حمله آمریکا به سوریه

شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه های اردبیل موسوم به حوزه شهید علم الهدی با صدور بیانیه ای حمله آمریکا و متحدانش به سوریه را محکوم کرد.


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بسیج دانشجویی: شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه های اردبیل با صدور بیانیه ای حمله آمریکا و متحدانش به سوریه را  محکوم کرد.

 

متن این بیانیه بدین شرح است:

متأسفانه بار دیگر شاهد اقدامات وقیحانه و خودسرانه آمریکا و هم پیمانان غربی او(انگلیس و فرانسه) و حمله هوایی آن ها به خاک کشور سوریه بودیم.

 

به دنبال شکست مفتضحانه ی خشن ترین و مرتجعانه ترین گروه تروریستی جهان معاصر(داعش) در خاک سوریه و بربادرفتن رویای شکستن و تضعیف جبهه مقاومت؛ علی رغم پشتیبانی های مادی و تسلیحاتی از آن گروه تروریستی، آمریکا و غرب جهت حفظ سلطه ی خود در منطقه استراتژیک غرب آسیا، تداوم چتر امنیتی رژیم غاصب صهیونیستی و احساس خطر عربستان سعودی از قدرت یافتن روزافزون جبهه ی مقاومت و دادن رشوه ی چند صد میلیارد دلاری به آمریکا جهت ادامه ی حضور نظامی در سوریه، به بهانه ی واهی و ساختگی استفاده از تسلیحات شیمیایی، خاک کشور سوریه را مورد حملات هوایی قرار دادند.

 

بسیج دانشجویی دانشگاه های اردبیل (شهید علم الهدی) ضمن محکوم کردن حملات آمریکا، انگلیس و فرانسه به خاک سوریه که به فرموده ی مقام معظم رهبری، جنایت جنگی محسوب می شود، موارد ذیل را خاطر نشان می سازد:

 

1-به آمریکا و متحدان غربی آن هشدار می دهد از تجربیات گذشته ی خود در جنگ افغانستان و عراق درس بگیرند و دنباله روی از سیاست های جنگ افروزانه را که نتیجه ای جزء انزوای بیش از پیش آن ها در میان ملت های منطقه و منفور شدن همه جانبه ی آن ها را در پی نخواهد داشت،کنار بگذارند.

 

2-به دولت آل سعود و شاهزاده ی سبک سر و کم تجربه ی آن که بیش از چهار سال است در باتلاق جنگ یمن گرفتار شده اند هشدار می دهد که از سیاست های ایران هراسی و ایران ستیزی در منطقه دست بردارد و بداند هم سویی با سیاست های ایالات متحده ی آمریکا و رژیم صهیونیستی، موجب به شماره افتادن نفس های آل سعود و اضمحلال تدریجی آن رژیم منحوس و عوام فریب خواهد شد.

 

3-سازمان ملل متحد و شورای امنیت سازمان ملل و سایر نهاد های بین المللی و مدعی حقوق بشر باید در راستای عمل به وظیفه ی ذاتی خود و به منظور استیفای حقوق مردم مسلمان و رنج کش سوریه، ضمن محکوم نمودن این اقدامات وقیحانه، از اظهار تأسف های صوری و بی ثمر که تنها موجب جری تر شدن متجاوزان می گردد، خودداری نمایند.

 

4-از وزارت امور خارجه انتظار می رود با اتخاذ تدابیر هوشمندانه و دیپلماسی مقتدرانه و رایزنی با کشورهای غیرمتعهد و کشورهای عضو سازمان کنفرانس اسلامی، در راستای حفظ صلح و امنیت منطقه، اقدامات اساسی انجام دهد.

 

5-ما دانشجویان بسیجی ضمن حمایت از دولت مشروع و قانونی سوریه و ابرازهمدردی با ملت مظلوم و رنج دیده سوریه، آمادگی کامل خود را جهت هرگونه صیانت و پاسداری از آرمان های جبهه ی مقاومت و مبارزه با گروه های تروریستی و مرتجع منطقه، تحت تدابیر حکیمانه ی فرمانده معظم کل قوا، اعلام می داریم.

امضاء کنندگان بیانیه:

بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان علامه طباطبایی اردبیل

بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان بنت الهدی صدر اردبیل

بسیج دانشجویی مرکز آموزش عالی فرهنگیان آزادگان نیر

بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور واحد نمین

بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور واحد نیر

بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور واحد رضی

بسیج دانشجویی آموزشکده فنی رازی اردبیل

بسیج دانشجویی آموزشکده فنی فاطمه (س) اردبیل

بسیج دانشجویی موسسه غیرانتفاعی نوین اردبیل

بسیج دانشجویی موسسه غیرانتفاعی مقدس اردبیلی

بسیج دانشجویی مرکز علمی -کاربردی جهاد کشاورزی اردبیل

بسیج دانشجویی دانشکده فناوری های نوین نمین

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار