پوستر شانزدهمین جشنواره امام رضا(ع) رونمایی شد

پوستر شانزدهمین جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع) شامگاه گذشته بیستم فروردین با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی رونمایی شد.


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بسیج دانشجویی به نقل از خبرگزاری مهر:  سیدعباس صالحی در این باره گفت: بنیاد بین المللی امام رضا (ع) ظرفیت خوبی برای کارهای فرهنگی، هنری و ادبی ایران و جهان اسلام محسوب می‌شود.

 

وی افزود: امام رضا (ع) کانون محبت و عمق وجودی ایرانیان، شیعیان و همه محبان اهل بیت(ع) است و بنیاد امام رضا(ع) ظرفیت قابل توجهی برای بسیاری از کارهای فرهنگی، هنری و ادبی ایران و جهان اسلام است و می‌تواند به عنوان پایگاهی برای این اتفاق و گسترش ارتباطاتی که می‌تواند در داخل و خارج از کشور پدید بیاید باشد.

 

صالحی با اشاره به اینکه یکی از برنامه‌های دهه کرامت، جشنواره بین المللی امام رضا (ع) است اظهار داشت: بنیاد بین المللی امام رضا (ع) بنیادی است که با نگاه گسترش و تعمیق معرفت و محبت رضوی تاسیس شده است.

 

وی ادامه داد: این بنیاد با رویکرد توسعه فعالیت‌های رضوی در طول سال؛ امسال نیز به شکل جدی تری برنامه‌های خود را ارائه کرده است.

 

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد: در جلسه امروز شورای معاونین وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز گزارش کار بنیاد ارائه شد، در هر دو بخش برنامه‌های بنیاد امام رضا (ع) در طول سال و همچنین برنامه‌های بنیاد در جشنواره امام رضا (ع) بر تحولات و تغییرات و ترویج برنامه‌های قبلی تاکید شد.

 

صالحی ابراز داشت: خوشبختانه در طول سال‌های متمادی جشنواره امام رضا (ع) و بنیاد مبتنی بر حرکت‌های چندگانه حرکت کرده است که این امر به خاطر زحمات متمادی سال‌های پیش بوده و امیدواریم این اتفاق در سال‌های آتی هم استمرار بیابد.

 

صالحی با اشاره به اینکه علاوه بر استعداد و ظرفیت داخلی بنیاد باید از ظرفیت حداکثری معاونت‌ها و سازمان‌ها و همچنین سازمان‌های وابسته و ادارات کل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز برای این بنیاد استفاده کرد، خاطرنشان کرد: بنیاد امام رضا (ع) یک ضلع کار است و ضلع دوم تمام ظرفیت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است که با حداکثر توانایی‌های موجود به خدمت این اتفاق بزرگ بیایند.

 

وی ادامه داد: وجود بنیاد امام رضا (ع) موجب شده فضای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از طریق بنیاد و جشنواره امام رضا (ع) حلقه ارتباطی متبرک به نام امام رضا (ع) داشته باشد.

 

صالحی تصریح کرد: ضلع سوم بنیاد و جشنواره امام رضا (ع) مشارکت‌های گسترده سازمانی و مردمی است، اینکه سازمان‌های مختلف داخلی و خارج از کشور و همچنین افراد حقیقی که به خاطر تعلق وجودی به حضرت رضا (ع) به این حلقه می‌پیوندند نشان می‌دهد که جشنواره امام رضا (ع) و حرکت‌های بنیاد عملا در طول سال توانسته حلقه اتصالی بین آنچه بنیاد انجام می‌دهد و آنچه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می‌تواند و باید انجام دهد و همچنین آنچه سازمان‌ها و افراد حقیقی در  این ارتباط انجام داده اند باشد.

 

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پایان گفت: به نظر می‌رسد این ترکیب سازی یکی از عوامل توفیق بنیاد و جشنواره در سال‌های گذشته بوده  و امید است از این ترکیب و تجمیع استفاده بهتری کنیم.

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار