محمد جبارپور:

متاسف شدم از اینکه دوستان نخبه ما با اینکه در شجره طیبه بسیج و انقلابی نفس کشیدند ولی هنوز عمق مواجهه تمدنی انقلاب اسلامی با غرب را نفهمیدند!

محمد جبارپور عضو سابق بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق(ع) طی یادداشتی از نوشتن نامه اخیر به مقام معظم رهبری(مدظله العالی)از نویسندگان این نامه اظهار گلایه مندی کرد.


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بسیج دانشجویی: محمد جبارپور عضو سابق بسیج  دانشجویی دانشگاه امام صادق (ع) در یادداشتی نوشت؛

بسم الله الهادی

خون نوشته ای برای دوستان!

سینه چاک می کنند برای عمل به "النصیحه للائمه المسلمین" اما "المتقدم لکم مارق و المتاخر عنهم زاهق" را فراموش می کنند.

خود و جناح خود را دلسوزان نظام و قاطبه مردم دانسته و مابقی را در احزاب اصلاح طلب و اصول گرای دنبال قدرت تعریف می کنند.

به جای مرکز آمار می نشینند و طبق تخیلات خود فتوا صادر می کنند.

با خواندن نامه این دوستان، به یاد خاطره حضرت آقا در دیدار سال 84 با دانشجویان دانشگاه امام صادق علیه السلام افتادم. حضرت آقا می گفتند: در قدیم، شخصی در مشهد بود که روزنامه های قدیمی افتاده شده در خیابان را می خواند بعد هم با آب و تاب به عنوان یک خبر داغ، شروع می کرد به داد و بیداد کردن و هوار کشیدن که آی مردم! شما نمی دانید چه خبر است! و خبرهای قدیمی را به آنان می گفت!

گلایه ما از دوستان ربطی به انتقاد نداشتن به وضع مجلس و دولت و قوه قضائیه و... ندارد کما اینکه مکرر در باب انتقاد از این نهادها مطلب نوشته و در صحبت ها علنا به آن اشاره کردم اما اکنون سخن حرف دیگری است:

متاسف شدم از اینکه دوستان نخبه و خوش استعداد ما با اینکه در شجره طیبه بسیج و سایر مجموعه های انقلابی نفس کشیدند و تلاش کردند، ولی هنوز عمق مواجهه تمدنی انقلاب اسلامی با غرب را نفهمیدند!

دوستان نفهمیدند که غرب با تلاش 500-600 ساله به این تمدن و نظامات اجتماعی رسیده و قطعا جمهوری اسلامی با 40 سال نمی تواند به یک نظام اسلامی کامل برسد.

فاصله ما با غرب فاصله ای به وسعت یک تمدن است! در اقتصاد، در سیاست، در حقوق و قضاوت، در علم و...

ما در تمامی لایه های نظامات اجتماعی پیشرفت داشته ایم اما چون هدف ایجاد تمدن اسلامی است، فاصله ما هم بسیار بیشتر از داشته های ما می باشد.

این پیشرفت نسبت به دوران قاجار و پهلوی نشان از رویکرد درست نظام دارد.

هنوز راه زیادی در پیش داریم. زود است از این کشتی در حال حرکت پیاده شوید، که پیاده شدن همان و غرق شدن همان!

دوستان از مقایسه خودشان با خوارج آزرده خاطر می شوند اما حقیقت این است که از امام پیش افتادن "مارق" شدن را در پی دارد!

خوارج افراد جاهل به معنای کم استعداد نبودند، خوارج اهل فسق و فجور نبودند، خوارج عدالت را بر ولایت مقدم داشتند. در صورتی عدالت جدای از ولایت معنا ندارد و تا زمانی که امام، ولایت دارد عدالت ذیل آن تعریف می شود نه برعکس! کار خضر نبی علیه السلام ظاهرا عدالت را نقض می کرد اما حقیقت ورای آن بود.

این عبارت زیارت جامعه همیشه برایم جالب و هولناک بود: و الباب المبتلی به الناس، من اتکم نجا و من لم یاتکم هلک... امام و ولی جامعه یکی از امتحاناتی است که تمام مردم به آن آزموده خواهند شد. در حقیقت نجات و هلاکت افراد بر اساس این آزمون مشخص خواهد شد.

خدا رحمت کند آیت الله کوهستانی را؛ می فرمود به زیارت اهل بیت علیهم السلام مشرف می شوید عاقبت به خیری بخواهید! قبلا فکر می کردم شاید دعاهای مهم تری هم باشد اما یقینا یکی از مهم ترین دعاها عاقبت به خیری است...

دوستان عزیز! اگر از باب نصیحت هم سخن گفتید ای کاش نامه شهید بهشتی رحمه الله علیه به امام را سرلوحه و الگوی خود قرار می دادید.

ای کاش...

همسنگر سابق شما در بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق(ع)

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار