متن نامه سرگشاده بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر به نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی

بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در نامه ای به نماینده مجلس شورای اسلامی دشتستان خواستار مبارزه با فساد و پیگیری بیکاری شدند.


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بسیج دانشجویی: بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در نامه ای به نماینده مجلس شورای اسلامی دشتستان خواستار مبارزه با فساد و پیگیری بیکاری شدند.

متن این نامه بدین شرح است:

بسمه تعالی

چه کسی انقلاب را به قتلگاه می برد؟ 

با سلام و عرض ادب خدمت نماینده محترم مردم شریف دشتستان ، جناب آقای سعادت

به عنوان نماینده جمعی از دانشجویان پیرو خط امام (ره) نکاتی را عارض میشوم ، ان شاالله که موثر واقع گردد.

در روزگاری که خواسته های مردم در افق های مه گرفته ی انسانی گم میشود ، چه کسی ندا سر خواهد داد؟ در جامعه ای که مسولان ، گفتمان انقلاب را فراموش میکنند ، آیا موضوعاتی مثل کنسرت و حجاب و آزادی بیان در تیتر اول اخبار قرار نخواهد گرفت؟ گفتمانی که توجه به قشر مستضعف و محروم است ، نه دعوا بر سر جناحات و جنایات سیاسی! یکی از راهکارهای ساده که افراد سیاست زده برای انحراف توجه مردم از نیاز های اصلیشان انجام میدهند این است که نیاز های فرعی علم گردند. شاهد این ادعای حقیر ، روند جامعه دانشجوییست که همان راه سیاست سوختگی برخی مسئولین را طی می نمایند. وقتی سردسته های احزاب سیاسی ، نگاهشان به دغدغه های مردم هم نگاهی منفعت گراست ، چه توقع از جنبش دانشجویی مستضعفِ درتفکر؟ دانشجویی که در فهمیدگیِ سیاسی ، متوهم است! وقتی که به مبارزه با فساد و مقوله عدالت هم با نگاهی سیاست زده نگریسته میشود ، شما را به فکر فرو نمیبرد که راهی که آمده ایم ، فرسخ ها با انسانیت فاصله دارد؟ وقتی که جنبش دانشجویی را عقیم میکنند و فقط عَلَمی میشود برای جولان برخی حرکات سیاسی ، به این فکر میکنم که برخی فقط ابزاری میشوند برای استفاده انگل وار سیاسی! جامعه دانشجویی استان بوشهر در خوابی فرو رفته که بیدار شدنش جز با به قتلگاه رفتن  انقلاب میسر نیست چرا که یا محافظه کاری را پیش گرفته و یا با عقلانیت رودربایستی دارد! نمیدانم این جسم بی جان و کلپس شده دانشجو را چه کسی بیدار خواهد کرد؟ 

این مقدمه را گفتم که بدانید وظیفه مسئولینی همچون شما بسیار مهم است و رفتار و حرکات شما ، بسیار مورد توجه. چرا که بقیه مسئولان استانی هم به شما چشم دارند. صدالبته مخاطب جملات حقیر هر مسئولیست که وظیفه خود را گم کرده و نه شما. چند سوال را با صدای رسا می پرسم: آیا مسئولین با صحیفه امام آشنایی دارند؟ آیا خواسته های مردم سال 57 و 97 را میشناسند؟

 آیا مسئولین همانطور که پیگیر کنسرت بوده اند، پیگیر بیکاری مردم محروم استان ما هم بوده اند؟ وقتی که رگ گردنشان برای مجوز کنسرت میجنبد ، نیم نگاهی هم به عدالت دارند؟ آیا قبل از اینکه نامه مجوز کنسرت را دستشان بگیرند و صدایشان از مشکلات یک گروه موسیقی بلرزد ، صدای لرزان طبقه محروم را هم شنیده اند؟ آیا کنسرت عَلَم میشود برای به حاشیه رفتن خواسته های مردم محروم استان؟(آخر که می دانید بیشترین مجوز کنسرت در استان بوشهر اخذ میشود!) وقتی که مرکز انرژی ایران در محرومیت مطلق به سر میبرد، درست نیست که افکار بصورت سیاست زده بارور گردد. قبل از آنکه‌ با دهان کف کرده نامه مجوز موسیقی را سر دست بگیرند ، نامه حضرت امیر به مالک اشتر را هم نیم نگاهی انداخته اند؟ نامه ای که بیش از 13 قرن پیش به مسئولان بوشهری رونوشت گردیده است اما انگار... آخر که میدانید، عمل کردن به نهج البلاغه و صحیفه امام هزینه دارد. هزینه ای به قیمت از دست رفتن منافع حزبی عده ای...! نامه ی قبلی حقیر را آقای خدری پاسخ گفتند و متذکر شدند که طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان را پیگیری خواهند نمود. راستی!  رای شما در این طرح چه بود؟!

اخیرا بسیج دانشجویی علوم پزشکی بیانیه ای مبنی بر محکوم نمودن افرادی که کنسرت را مختل نموده اند در فضای مجازی منتشر کرده است. منظور ازاین متن، فراموشی اولویت هاست.

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار