آبدار:

کارگروه تخصصی مطالبه تحقق شعار سال تشکیل می‌شود

رئیس پژوهشکده علمی شهید وزوایی دانشگاه علوم و تحقیقات از تشکیل کارگروه تخصصی مطالبه گری از دستگاه های دولتی و تولیدکنندگان جهت تحقق شعار سال در پژوهشکده علمی شهید وزوایی خبر داد.


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بسیج دانشجویی: محمّدرضا آبدار رئیس پژوهشکده علمی شهید وزوایی دانشگاه علوم و تحقیقات از تشکیل کارگروه تخصصی مطالبه گری از دستگاه های دولتی و تولیدکنندگان جهت تحقق شعار سال در پژوهشکده علمی شهید وزوایی خبر داد و گفت: از جمله وظایف این کارگروه مطالبه از مدیران جهت حمایت از صنعتگران، تقویت تولیدکننده ها، در اختیار قرار دادن منابع مورد نیاز تولیدکننده ها، مبارزه جدی با قاچاق کالا و مطالبه از تولیدکنندگان جهت ارتقای سطح کیفیت کالاهایشان خواهد بود.

 

وی ادامه داد: در این کارگروه قرار است عملکرد مسئولین در این حوزه زیر ذره بین برده شود و از آنها مطالبه شود و هیچ مسئولی در جمهوری اسلامی ایران حق خرید کالاهایی که مشابه با کیفیت ایرانی آن وجود دارد برای دستگاه های دولتی را ندارد.

 

عضو شورای فرهنگی واحد علوم و تحقیقات اظهار داشت: قبل از اینکه مردم بخواهند به این شعار عمل کنند، باید مسئولین به این شعار عمل کنند زیرا که الناس علی دین ملوکهم، یعنی مردم به دین پادشاهان (مسئولینشان) هستند و تا زمانی که فلان مسئول خود لباس ها و کالاهای خارجی استفاده می‌کند در حالی که مشابه ایرانی با کیفیت تر از آن وجود دارد و به این کار خود افتخار می‌کند از مردم انتظاری نمی‌رود که از کالای ایرانی حمایت کنند.

 

آبدار اظهار داشت: برخی از مسئولین خود دارای شرکتهای بازرگانی هستند که کارویژه ی شرکتهایشان واردات هست و قطعا نمی توانند برای تحقق شعار سال اقدامی انجام دهد، زیرا که منفعت شخصی آنها بر منافع ملی می چربد و باید کسانی مسئولیت داشته باشند و در این حیطه سیاستگذاری کنند که منافع شخصی آنها در واردات نباشد.

 

همچنین در این کارگروه به صورت تخصصی از تولید کنندگان جهت ارتقای سطح محصولاتشان مطالبه خواهد شد و انشالله این پژوهشکده آمادگی دارد با همکاری اصناف، ادارات و ارگان های مربوطه جهت تقویت تولید کنندگان اقدام به برگزاری دورهای توانمندسازی، کارگاه های مشاوره ای در حوزه جدیدترین روشهای بسته بندی، ارائه محصولات خود و بازاریابی تخصصی نماید.

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار