جانشین فرمانده سپاه کربلا مازندران:

جامعه امروز به فرهنگ ایثار و شهادت نیاز دارد

جانشین فرمانده سپاه کربلا مازندران حضور در مناطق جنگی را فعالیتی جهادی و ایثار گرانه داست.


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بسیج دانشجویی : جانشین فرمانده سپاه کربلا مازندران گفت: جامعه امروز به فرهنگ ایثار و شهادت نیاز دارد. 

حسین محمد رضایی حضور در کاروان راهیان نور را عشق و فعالیتی از روی معنویت خواند و گفت: حضور در این مناطق به اجبار نیست و همه آنانی که در این مکان حضور پیدا می کنند، با قدم دل می آیند و در مکانی پا می گذارند که مردانی از جنس نور و خدا در آن زندگی کرده اند و به مقام رفیع شهادت رسیده اند. 

وی با بیان اینکه امروز جامعه ما به فرهنگ ایثار و شهادت نیاز دارد، یادآور شد:کاری که جوانان انقلابی در برهه ای از تاریخ انقلاب اسلامی انجام دادند و در زمان دفاع مقدس در مقابل دشمن ایستادند را جوانان امروز ما هم انجام خواهند داد و خوشبختانه همان فضای رشادت و شجاعت در جامعه حاکم است. 

جانشین فرمانده سپاه کربلا مازندران با اشاره به اینکه دشمنان از روشهای مختلف برای از بین بردن انقلاب و دین زدایی استفاده می کنند، خاطرنشان کرد: دشمنی با انقلاب اسلامی ایران از سوی دشمنان این نظام از ابتدای شکل گیری اسلام وجود داشته و همواره دشمن تلاش می کرد جامعه مسلمین را به قبل از اسلام برگرداند و به سمت بی دینی سوق دهد. 

وی حضور اقشار مختلف بویژه جوانان را در کاروان های راهیان نور چشمگیر توصیف کرد و یاد آور شد:جوانان امروز جامعه با حضور در کاروان های راهیان نور و بازدید از مناطق عملیاتی هشت سال دفاع مقدس با شهدا هم قسم می شوند و پیروی از راه و سیره شهدا را سرلوحه زندگی خود قرار می دهند. 

محمد رضایی با بیان اینکه تا زمانی که راه شهدا در جامعه وجود دارد؛ قطعا شیعه مثل همیشه شکست ناپذیر خواهد بود ، افزود :ملت شیعه همیشه سربلند است و این را بارها در مقابل دشمنان تا دندان مسلح با کسب پیروزی های بزرگ نشان داده است. 

جانشین فرمانده سپاه کربلا مازندران حضور مردم استان را در مناطق عملیاتی پر شمار ارزیابی کرد و گفت:برنامه های فرهنگی مختلفی برای بازدید کنندگان از این مناطق برنامه ریزی شده و خوشبختانه امسال بالا بودن سطح کیفی این برنامه ها را شاهد هستیم. 

وی با بیان اینکه مازندران از استان های سرآمد در اردوهای راهیان نور است ،تاکید کرد:اغلب افراد حاضر در کاروان ها از قشر جوان هستند و سعی شد در حد توان شرایط برای میزبانی هر چه بهتر از زائران و مسافران فراهم شود. 

محمدرضایی به فلسفه اردوهای راهیان نور اشاره کردو افزود : فلسفه این اردوها آشنا شدن با شرایط و مشکلاتی است که رزمندگان در شرایط بسیار سخت جنگ با آن روبرو بودند. 

وی گفت: در زمان جنگ آحاد ملت با یکدیگر متحد بودند و به پیروزی های بزرگ دست یافتند و در حال حاضر نیز با وجود جنگ فرهنگی دشمن مسئولان و مردم باید بار دیگر پای کار بیایند و مشکلات اقتصادی جامعه را برطرف کنند. 

جانشین فرمانده سپاه کربلا مازندران کمک دستگاهها برای فراهم کردن زیر ساخت مناسب برای پذیرایی از زائران این مناطق را خواستار شد و خاطرنشان کرد: برخی از مسئولان و نهادها بودجه و زیر ساخت های لازم برای کمک به این کاروان ها را دارند که امیدواریم حمایت های لازم را از این بخش داشته باشند.

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار