وزیر علوم در جمع دانشجویان حاضر در راهیان نور:

جوانان ما واژه ما می توانیم را باور کنند/ جوانان انقلابی ما باید بخشی از جبهه خود را در جبهه اقتصادی تعریف کنند


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بسیج دانشجویی به نقل از روابط عمومی:  دکتر غلامی وزیر علوم تحقیقات و فناوری در جمع دانشجویان حاضر در اردوی راهیان نور در مناطق جنگی جنوب کشور در منطقه هور العظیم گفت: توان مجموعه‌های انقلابی ما در پرورش دانشمندان بالاست، کسانی که در نقاط دنیا نگاهشان به نظام و مجموعه انقلابی ماست باید بدانند در همین نظام کار‌های درجه یکی می‌شود انجام داد.
 
وی افزود: رشد و پیشرفتی علمی کشور که مد نظر رهبر انقلاب است که نباید کاهش پیدا کند یک بخشی از آن در همین موضوع بین‌المللی است و آن بر اساس شاخص هاییست که وارد آن شدیم و پذیرفتم که بر اساس آن ارزیابی شویم.
 
وزیر علوم اعلام کرد: ما در جهان رتبه ۱۶ هستیم و در منطقه بین ۱ و ۲ هستیم و در برخی رشته‌ها رتبه‌های بسیار بالایی داریم.
 
ایشان ادامه داد: عوامل کار‌هایی تحقیقاتی در جامعه صرفا برای دانشگاه‌ها نیست. نمیخواهم دانشگاه‌ها را تبرئه کنم که کار تحقیقاتی نمی‌کنند. ولی بخشی هم مخصوص دریاقت کننده این تحقیقات است مثل توجه به کیفیت و فناوری و رشد آن است. در این صورت خود بخود دانشگاه‌ها این زمینه را پیدا خواهند کرد.
 
غلامی گفت: زمینه‌ای که الان وجود دارد وجود جوانان تحصیل کرده در جامعه است. اینکه از فضا‌های اداری نا امید بشوند و بروند به کار اقتصادی روی بیاورند و بگویند ما می‌توانیم در دنیا اقتصاد را شریک شویم. ما باید در کشورمان جریان دانش بنیان را با پشتوانه اقتصادی ایجاد کنیم که ضمن اینکه آسیب پذیری را کم کنیم باید بتوانیم حرف برای گفتن داشته باشیم؛ لذا بخشی از کار که باید به آن توجه شود این است که مجموعه جوانان انقلابی ما باید بخشی از جبهه خود را در جبهه اقتصادی تعریف کنند.
 
وزیر علوم تصریح کرد: انشاالله این ظرفیت وجود دارد و جوانان ما می‌توانند جبهه‌ای را در بخش اقتصادی تعریف کنند و البته شرایط هم تاثیر گذار و سرنوشت ساز است.
 
غلامی در پایان اظهار کرد: خوشحالم که در این جمع حضور دارم. به خصوص در جمع این دوستانی که در این دوران در این جا حضور پیدا می‌کنند. انشاالله خدا به مدد این شهدا کمک کند که جوانان ما واژه ما می‌توانیم را باور کنند. از زحمات دوستان عزیز که در این فضا فعالیت دارند تشکر می‌کنم.

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار