عبدالباسط انصاری؛

ابزار های آمریکا برای براندازی نظام توسط آن عناصر داخلی که تیلرسون می گوید، کدام اند؟

تیلرسون از حمایت از کدام عناصر داخلی ایران جهت تغییر حکومت(بخوانید سرنگونی و براندازی) حرف می زند؟جریان خوش خیالی که به قول جناب ظریف اختلاف ایران و آمریکا را دشمنی نمی داند، چه پاسخی برای این اظهارات


پایگاه خبری بسیج دانشجویی /گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی از ایلام، عبدالباسط انصاری طی یادداشتی چنین نوشت:
 
بخشی از سخنان تیلرسون وزیر خارجه آمریکا در نشست استماع کمیته روابط خارجی سنا آنچنان که باید پرداخته نشد. تیلرسون جمله ی معناداری گفت که باید برای عموم مردم ما سبب تفکر و دقت شود. وی گفت: «سیاست ما در قبال ایران مقابله با این هژمونی، مهار توانایی آنها برای ساخت سلاح‌های هسته‌ای و اقدام برای حمایت از آن عناصری در داخل ایران، به نحوی است که به تغییر صلح‌آمیز آن نظام سیاسی منجر شود. همان‌طور که می‌دانیم چنین عناصری در داخل ایران هستند.»
 
۱_مسئله همینجاست. تیلرسون از حمایت از کدام عناصر داخلی ایران جهت تغییر حکومت(بخوانید سرنگونی و براندازی) حرف می زند؟
 
آیا غیر از جریاناتی است که در سال ۷۸ آن معرکه را رقم زدند، در زمان مجلس ششم آن درگیری ها را ایجاد کردند، نظام را به فعالیت های هسته ای مشکوک متهم کردند، قصد خلع سلاح حزب الله و کمک به آمریکا در حمله به عراق را داشتند، فتنه ۸۸ را بپا کرده و بعد از آن واسطه فشار به کشور شده و دنبال تحریم کشور و مردم خود بعد از فتنه ۸۸ افتادند و باعث تعجب ضد انقلاب هم شدند؟
 
عنوان این جریان چیست؟ غیر از اصلاحات؟
 
اساساً خط و مرز و حدود اصلاح طلبی حضرات اصلاح طلب داخلی کجاهاست و تا کجاها تعریف می شود؟ سال ۹۴ به آقای عارف گفتند از انگلیس اعلام برائت کن. گفت مگر بیکارم مدام اعلام برائت کنم!!!
 
وقتی حضرات اعلام برائت از حمایت دشمن را اینگونه می بینند، چرا کسی نباید بگوید دشمن به جریان شما برای سرنگونی نظام امید بسته است؟
 
۲_مساله دیگر اینکه جریان خوش خیالی که به قول جناب ظریف اختلاف ایران و آمریکا را دشمنی نمی داند، چه پاسخی برای این اظهارات تیلرسون دارد. وقتی پس از قریب ۴۰ سال از انقلاب، دولت های دمکرات و جمهوری خواه در فشار و تحریم و طراحی سقوط و سرنگونی نظام ما اشتراک دارند، چرا حضرت ظریف و امثالهم قائل به وجود اختلاف و نه دشمنی بین ایران و آمریکا هستند؟ اساسا آمریکا باید چه کند که این حضرات از آن تعبیر به دشمنی کنند؟
 
۳_نکته ی دیگر اینکه بعد از ۴ سال نشست و برخاست و توافق بی سابقه ی ایران با آمریکا در مسئله هسته ای، کمترین تغییری در اهداف و نیات آمریکا در نسبت با جمهوری اسلامی به وجود نیامده است که هیچ برای پیگیری هدف اصلی خود یعنی براندازی نظام، مصر تر از قبل شده اند
 
۴_ابزار های آمریکا برای براندازی نظام توسط آن عناصر داخلی که تیلرسون می گوید، کدام اند؟
 
در نگاه کلی مهمترین آنها اقتصاد و فرهنگ است. و در چارچوب اقتصاد و فرهنگ، همین توافقات تضعیف کننده استقلال و هویت ما مهمترین ابزارها هستند.
 
 ۲۰۳۰، اف ای تی اف و نظایر آن با آن موارد خطرناک برای تضعیف هویت و فرهنگ و اقتصاد و مسائل دیگر ما بیشترین کمک و بهترین ابزار برای آمریکا جهت تضعیف نظام از درون است.


انتهای پیام/

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار