سیدمجتبی بنی‌هاشمی؛

غربت و فراموشی تعریف امروز مقبره شهدای گمنام شهرستان لنده

در پی بی مهری و کم لطفی مسئولان وضعیت یادمان و مقبره شهدی گمنام لنده اسفناک بوده و دل هر انسانی را می رنجاند و غربت و فراموش شدن تعریف امروز مقبره شهدای گمنام در این شهرستان است.


پایگاه خبری بسیج دانشجویی به

 گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی از کهگیلویه و بویراحمد، سید مجتبی بنی‌هاشمی از جوانان فعال بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور شهر لنده در یادداشتی خطاب به مسؤولان شهرستان لنده و استان کهگیلویه و بویراحمد غربت و فراموشی شهدای گمنام لنده را یادآور شدند.

بنی هاشمی در این یادداشت با اشاره به جمله‌ای از رهبر معظم انقلاب آورده است: امام خامنه ای (مدظله) فرمودند:«نگذارید غبارهای فراموشی روی این خاطره‌های گرامی را بگیرد و یاد شهیدان نباید در جامعه‌ی ما از ذهنیت‌ها خارج شود»

وی ادامه داد: شهدایی که خیلی‌ از ماها آرزوی در میان آن‌ها بودن را داریم، در پیش گاه خدا اجر و قربی‌ نا گفتنی دارند که در کلام و مقال نمی‌گنجد اما در جامعه‌ای شهیدپرور که آسودگی و پیشرفت ما مرهونِ خونِ هزاران شهید است، دیدن اتفاقاتی از این نمونه که نقل می‌شود، ذهن هر منصفی را آشفته می‌سازد ...

این جوان فعال و انقلابی شهرستان لنده در ادامه یادداشت خود خاطرنشان کرد: فروردین سال ۹۲بود که ۲ شهید گمنام سال‌های دفاع مقدس قدم به دیار کهگیلویه وبویراحمد گذاشتند و مهمان مردم خونگرم و با صفا و شهیدپرور شهرستان لنده شدند، ومردم در یک تشیع باشکوه با شهدا وداع کردند. امروز پس از گذشت ۴سال از تدفین شهدای گمنام شهرستان لنده، وضعیت مقبره این شهدا در پی بی مهری و کم لطفی مسئولان که امروز پست و مقام خود را از این بی نامان و گمنامان دارند، اسفناک است حتی سنگ قبر هم ندارند و دل هر انسانی را می‌رنجاند.

بنی‌هاشمی ادامه داد: اما دیری نپایید که گمنامی،غربت و فراموش شدن تعریف امروز مقبره شهدای شهرستان لنده شد، آنان که دیروز برای حفظ این مرز وبوم خالصانه جنگیدند و در غربت شهید شدند اکنون نیز به غربتی دیگر رسیده اند، البته تفاوت این دو غربت در آن است که غربت قبلی در برابر دشمنان و بیگانگان بود ولی اکنون…؟!!!
 


وی یادآور می‌شود: مسئولین میگویند که ساخت یادمان اعتبار میخواهد و اعتبار و هزینه ای هم نیست اما در پاسخ میگویم اولا بی شک آنان که «عند ربهم یرزقونند» نیازی به ما زمینی‌ها ندارند اما دفاع از ارزش‌ها و آرمان‌های نظام اسلامی چیزی بیشتر از ساختن آرامگاه و سنگ قبر دو شهید است دوماً هزینه‌های یک سنگ قبر و آرامگاه بی شک کمتر از آن است که بتوان نامش را هزینه گذاشت.

مسؤول بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور لنده ادامه داد: سینه هایمان مالامال است از درد این بی محبتی در حق آنهایی که دار و ندارشان را دادند و نام گمنامی گرفتند، حال پاسخ آن مادری که هنوز چشم انتظار فرزندش است و خدا خدا می کند که خبری از او بیاید و شما آنان را در این شهرستان در غربت به خاک سپردید؛ چیست؟ آن دنیا که دست در دست فرزندش برای قدردانی از میهمان نوازیتان(!) به پیشواز خواهد آمد، چگونه سر بلند خواهید کرد؟ یادمان نرود اینان پرستوهای عملیات های بدر، خیبر و کربلای ۴و۵ و تک دشمن هستند.

بنی‌هاشمی تصریح می‌کند: مسئولان باید پاسخ گوی این وضعیت باشند و پای کار بیایند و یادمانی درخورد و شایسته این شهدای غریب ایجاد کنند هر چه سریع‌تر اقدام به تکمیل گلزار شهدای گمنام این شهرستان بکنند و نوبت شما مسئولان است  که به طور حتم اگر نام و رسمی است؛ از این بی نامان و گمنامان است و اگر گذشته فراموش شود آینده‌ای سخت در انتظار خواهد بود.

وی افزود:  مگر فراموش کرده‌ایم این فرموده امام راحل را در وصف شهدای گمنام که فرمودند: «سلام من بر مفقودین عزیز که مونسی جز نسیم صحرا و پناهگاهی به‌ جز مادرشان حضرت زهرا (س) ندارند.» و ای‌کاش فراموش نکنیم که آرامش و آسایش امروزمان را مدیون چه کسانی هستیم.

این فعال فرهنگی افزود: و در پایان خطاب به مسئولین ذکر این نکته را نیز متذکر می‌شویم که در صورت عدم پیگیری از سوی مسئولان مربوطه جوانان انقلابی شهرستان لنده دست روی دست نخواهند گذاشت و به صحنه خواهند آمد.

 

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار